İZMİR HABERLERİ

Gönülden teşekkür

DHA
27.04.2016 - 11:29Son Güncelleme : 27.04.2016 - 11:30
DHA

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Yarımada'da hayatı yakala" sloganıyla yola çıkarak hayata geçirdikleri ve içinde tematik güzergâhları barındıran “Efes- Mimas" kültür yolunun oluşumuna katkı koyan sivil toplum temsilcileriyle bir araya gelerek teşekkür etti.
Tarihi Havagazı Fabrikası'ndaki buluşmada kısa bir konuşma yapan Başkan Aziz Kocaoğlu, katılımcı bir yönetim anlayışı ile başlattıkları projenin kısa sürede etkilerini göstermeye başladığını belirterek, “Biz buna yerelde kalkınma diyoruz. Amacımız bütün zenginlikleri ortaya çıkararak Yarımada'yı ilimizde, bölgemizde, ülkemizde ve dünyada daha iyi tanıtabilmektir" dedi.
Çeşme, Karaburun, Urla, Seferihisar, Güzelbahçe, Menderes ve Selçuk ilçelerini kapsayan Yarımada Kalkınma Stratejisi'nin ardından, 2015 yılında Bakırçay ve Gediz bölgelerinin kalkınmasına ilişkin strateji hazırlık çalışmalarını da bitirdiklerini hatırlatan Başkan Kocaoğlu “Şimdi de 2016 yılının sonuna kadar Tahtalı yani Menderes, Torbalı, Kiraz, Beydağ, Ödemiş, Bayındır, Selçuk olmak üzere Küçük Menderes havzasını bitireceğiz. Her noktamızı bilerek, hem öğrenerek hem öğreterek, karşılıklı etkileşim içerisinde ve katılımcı bir yönetim anlayışıyla değerlerimizi ortaya çıkartmaya çalışıyoruz. Hepinize İzmirliler ve kendim adına, kente ve kentliye koydunuz katkılardan ve özverili çalışmalardan dolayı teşekkür etmek istiyorum" dedi.
450 kilometrelik ana güzergah ve ara güzergahlar ile birlikte 700 kilometreyi bulan Efes-Mimas Yolu kültür rotalarının oluşmasına Bayraklı Belediyesi Spor Kulübü, Dokuz Eylül Dağcılık Kulübü, Doruk Dağcılık Kulübü, İzmir Dağcılık Kulübü, İzmir Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü, Kaçkar Dağcılık Kulübü, Karaburun Kent Konseyi, Karaburun Mimas Dağcılık ve Doğa Sporları Grubu, Karaburun Gençlik Spor Kulübü, Karşıyaka Dağcılık Kulübü, Keşif Dağcılık Kulübü, Kordelya Dağcılık Kulübü, Yarımada Sosyal Sorumluluk Derneği, Zirve Dağcılık Kulübü, Az Bilinen Antik Kentler Bisiklet Turu Gönüllüleri, Cat Bisiklet Derneği, İzmir Bisiklet Derneği, Ege Pedal Kulübü ve Zeytince Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği gönüllü olarak destek verdi.
İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF

 

 

 


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Gönülden teşekkür hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2016 tarihinde saat 11 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gönülden teşekkür haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   05:18
  • Guneş
   06:55
  • Öğle
   13:14
  • İkindi
   16:37
  • Akşam
   19:11
  • Yatsı
   20:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı