« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Gönül verdiğim takımdayım"

Ara transferde Galatasaray ile anlaşan yetenekli orta saha oyuncusu Yekta Kurtuluş ve Kasımpaşa Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Süha Sidal basın toplantısı düzenledi.

UĞUR DEMİRKIRDI/ ANTALYA / DHA
SON GÜNCELLEME

İlk olarak sözü alan Sidal, "Galatasaray Kulübü ile uzun süren konuşmalarının ardından anlaşmaya vardık. Yekta, bundan sonraki futbol hayatını Galatasaray'da devam ettirecektir. Bu akşam İstanbul'a gidecek ve kendisi de anlaşırsa imzayı atacak" dedi.

Sidal sözlerini şöyle sürdürdü:

"Galatasaray Kulübü bizim istediğimiz rakama yaklaştı. Transferin ayrıntılarını onlar geçecektir. A.Ş oldukları için bunu biz açıklamayalım. Bu transferde çok emeği bulunan Galatasaraylı yönetici Taner Aşkın Bey'e teşekkür ediyorum, Engin Kırkpınar'a teşekkür ediyorum. Yekta'ya da teşekkür ediyorum. 4 yıldır katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Transfer görüşmelerinde de hiçbir zaman zorluk çıkarmadı, her şeyi bize bıraktı."

Galatasaray'a kaptanlarını verdiklerini sözlerine ekleyen Sidal, "Biz Galatasaray'a kaptanımızı veriyoruz orada da kaptanlığa çıkacak kadar güveniyoruz. Hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

YEKTA: "GÖNÜL VERDİĞİM TAKIMA GİDİYORUM"

Yekta Kurtuluş ise, "Hedefim, Galatasaray'ın geçmişte yakaladığı başarıları bu forma ile yakalamak" dedi.

Galatasaray'a transfer olduğun için mutlu olduğunu sözlerine ekleyen Yekta, "Buradan sevinç ile birlikte biraz da üzüntü ile ayrılıyorum. Buradan gönül verdiğin takıma gidiyorum. O yüzden çok mutluyum.Benim için gelmiş diğer teklifler olabilir, bunları ben bilmiyorum ama Galatasaray'da karar kılındığı için ayrıca herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Yekta, sözlerini şöyle tamamladı:

"Galatasaray'ın geçmişte yakaladığı başarıları bende bu forma ile yakalamak istiyorum. Orta alanda her mevkii de oynayabilirim. Hocam ne görev verirse onu yaparım. Bana güvendikleri için transfer ettiler. Ben de bu güveni boşa çıkarmayacağım. Teknik Direktör Hagi ile henüz konuşmadım. Milli takıma bir kez seçildim, devamını getirmek istiyorum."


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler