Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gönül toprakla büyüyecek

  Hürriyet Haber
  04 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 04 Eylül 2000 - 00:01

  Yener SÜSOY

  51 yaşında ikinci kez kız babası olan Kayahan'ın ağzı kulaklarında

  Türk pop müziğinin büyük ustası Kayahan, 51 yaşında ikinci kez baba olduktan sonra mutluluğunu arkadaşımız Yener Süsoy'a anlattı. ‘‘Kızım şehir çocuğu olmayacak, doğanın içinde, toprakta yetişecek’’ diyen Kayahan, gençliğin ‘‘gönül’’ meselesi olduğunu belirtiyor.

  İpek Açar, babasını 18 dakika beklemeyen kızını anlatıyor:

  Şeftali kokuyor

  Biz kendimizi 2 Eylül tarihine göre hazırlamıştık. Bu tarih aynı zamanda bizim Kayahan'la tanışma yıldönümümüz. Hasteneye kontrol amacıyla gittiğimde doktorumuz, birden ‘‘Gönül bebek beklemiyor, geliyor’’ dedi. Bunu duyunca çok korktum, çünkü Kayahan yanımda yoktu. Ailem hastenede benimleydi ama insanın eşinin yanında olması çok büyük bir destek. Ağlamaklı bir şekilde telefon açtım ona ‘‘Neredesin hayatım, Gönül geliyor’’ dedim. Maalesef Gönül babasını 18 dakika daha bekleyemedi, ikimize de sürpriz yaptı. Ayıldığımda Gönül'ü yanıma getirdiler, minicik çok şeker bir şeydi. Sonradan söylediklerine göre ilk lafım ‘‘Ne kadar küçük’’ olmuş. Daha çok yeni yaşıyorum ama annelik çok güzel bir duygu. Çok acım var, uykusuzum ama, onun en küçük bir gülücüğü bana hepsini unutturuyor. O kadar çok şeftali yedim ki, Gönül şeftali kokuyor.

  Gömeç'teki Gönül Köşkü'nde yaşayan ‘‘Gönül Adamı’’ unvanlı Kayahan, şimdi bir başka Gönül'ün keyfini sürüyor, sevgili ‘‘Kedi’’siyle birlikte. O Gönül, 3 kilo 432 gr ağırlığında ve 50 cm boyunda, şirin mi şirin, minik mi minik... Tahtı tastamam, bahtını Allah açık etsin.

  Güzel Beste'sinden sonra 51 yaşında ikinci kez kız babası olan Kayahan ile 24 yaşında ilk kez anne olan İpek, Korukent'teki evlerinde Gönül için sıkıyönetim uyguluyorlar. Ayakkabılar çıkarılıyor, küçük sesle konuşuluyor ve asla sigara içmek yok. Tam kapıdan içeri adım atmıştık ki, Gönül bebek başladı şarkı söylemeye. Kayahan parmak uçlarına basa basa kızının yanına seğirtti. Kulağına doğru hafif eğilip mırıldanmaya başladı:

  BABAYI DİNLİYOR

  ‘‘Hadi kızım uyu, çiçeklere su vereceksin, domatesler kızarmaya başlamıştır, gidelim Gönül Köşkü'müze. Biberler olmuştur, acılarından anneannenlere getiririz. Bak hálá yatırıyorsun, kalk işimize gücümüze bakalım. Tekneye baktın mı, motoru kontrol ettin mi? Sen büyük şehirlerdeki çoçuklar gibi betonla değil toprakla büyüyeceksin.’’

  Gönül'ün sesi kesildi, gözleri kapandı, minicik horultu sesleri çıkarmaya başladı. Görünen o ki, İpek'in karnını tekmelerken Kayahan'ın sesine hayli kulak kabartmış.

  BEN 19 YAŞINDAYIM

  Evin arka bahçeye bakan balkonunda Gönül bebeğin ve müzik dünyasının kulaklarını çınlattık Kayahan'la. İkinci baharda, ikinci kız babası olmasından başlayarak.

  - Yenerciğim, İpek şu anda 24 yaşında, ben 51 yaşındayım. Ama ben 19 yaşındayım, İpek 24 yaşında olduğu için bu işler oluyor, yoksa olmaz. Böyle hissetmezsen bu işlere kalkışamazsın, altında ezilirsin. Ben özel hayatımda ne isem, sanat hayatımda da öyleyim. Tahmin ediyorum ki iki yaşına geldiğinde Gönül'le arkadaşlık etmeye başlayacağız, Beste'yle olduğu gibi. Ben kendimi hiçbir zaman 51 yaşında görmedim. Görseydim bu müziği de yapamazdım. Her nedense ruhum da genç, bedenim de. Memorial'da gözlerimi ölçtürdüm, yüzde 200 fazla görüyorum. Kulaklarım, karaciğerim, akciğerim sapasağlam. Maşallah turp gibiyim, turp gibi de öleceğim, öyle gözüküyor. Sadece gitar çalmaktan ötürü boynumda fıtık var, o kadar. Şunu da söyleyiyim, kendimi yaşlı görmediğim gibi star da görmüyorum.

  İbrahim'le Derya asla ayrılamazlar

  İbrahim Tatlıses, büyükçe bir altın gönderdi Gönül'e. Kendisini arayıp ‘‘Bunu Derya ile birlikte göndermiş olarak kabul ediyorum’’ dedim. Sonra Derya'ya telefon edip ‘‘İbrahim altın göndermiş, ben bunu ikinizden kabul ediyorum’’ dedim. Her ikisi de ayrı ayrı teşekkür edip Gönül'ü koklamaya geleceklerini söylediler. Ben şahsen İbrahim ile Derya'nın ayrılacaklarına inanmıyorum, işin bu noktaya gelmesini de tasvip etmiyorum. Kimin haklı, kimin haksız olduğu değil, ilişki önemli. Bu ilişkinin kurtulacağına yüzde yüz inanıyorum.

  Kayahan’ın Gönül’ü 3.432 kg ağırlığında, 51cm boyunda.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı