« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gönül elçileri

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Onlar Türkiye'ye başka ülkelerden geldiler. Antalya'da yaşamayı sevdiler. Bizden biri oldular ve turizm elçiliğimizi üstlendiler

Antalya'da yaşayan çeşitli ülkelerin kadınları tarafından kurulan Uluslararası Kadınlar Kulübü (IWA) yeni yönetimi belirlendi. 17 ülkeden 60 üyesi olan kulüp, Türkiye'nin yurt dışında iyi bir tanıtım çalışması için karar aldı. IWA, Antalya'daki yabancı uyruklu kadınlarla Türkleri birbirine kaynaştırma amacı taşıyor.

Yeni bir kadro

Talya Otel'deki kongrede İngiliz Başkan Rosemary Butler, tekrar seçildi. İkinci Başkan İngiliz Stella Gönültaş, Genel Sekreter İngiliz Patrıcıa Foster, Muhasip Üye İsviçreli Hanna Albayrak oldu. Brıgıtte Delikkaya, Rea Nuray Irez, Güzelkeçeciyan, Jessıca Sunduvaç, Ülkü Sünkıtay ve Şule Tosun yönetim kurulu üyesi seçildi.

Geziler başlıyor

Güven tazeleyen Rosemary Butler, Türkiye'nin turizm elçiliğini gönüllü olarak üstlendiklerini söyledi. Tanıtım çalışmasına, kulüp üyelerine Türkiye'nin bütün tarihi ve turistik yörelerini gezdirerek başlayacaklarını anlatan Butler, ‘‘Tatil için geldim, ikinci vatanım oldu. Türkiye'nin yurt dışındaki imajını değiştireceğiz’’ dedi.

İbrahim OKUMAMIŞ /ANTALYA/ DHA

IWA'nın Talya Otel'deki genel kurulunda ilginç bir ihale yaşandı. Bir otelde sahneye çıkan oryantalin kıyafeti, 100 milyon liraya satışa çıkartıldı. Paranın yardıma muhtaç insanlara dağıtılacağı söylendi.

Tanıtım yapacaklar

Antalya Uluslararası Kadın Kulübü'nün (IWA) yeni yönetimi yapılan seçimle belirlendi. İngiliz Başkan Rosemary Butler, bu göreve ikinci kez seçildi. IWA kongresinde Türkiye'nin yurt dışında tanıtımının yapılması için karar alındı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz