« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gönül aldık

Sivasspor Teknik Direktörü, “Bizi Belçika’daki maçta Anderlecht yenmedi ki, biz kendi kendimizi yendik. 3-1’lik galibiyetle de taraftarlarımızın ufak da olsa gönlünü aldığımızı düşünüyoruz” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

SİVASSPOR Teknik Direktörü Bülent Uygun, Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda Belçika’nın RSC Anderlecht takımına elenmeleriyle ilgili, “Böyle bir galibiyetle buraya veda etmiş olmayı, Sivasspor gibi Süper Lig’de 4 yıldır oynayan, daha yolun başında bir takım için başarı olarak görüyorum. 3-1’lik galibiyetle de  taraftarlarımızın ufak da olsa gönlünü aldığımızı düşünüyoruz. Böyle bir galibiyetle Şampiyonlar Ligi’ne veda etmiş olmayı da Sivasspor gibi Süper Lig’de 4 yıldır oynayan, daha yolun başında bir takım için başarı olarak görüyorum.”

İnşallah kazanırız

Uygun, ligde Trabzonspor ile yapacakları maça da değinerek, şunları söyledi: “Trabzonspor, Anadolu’nun gururu olmuş, birçok şampiyonluklar başarmış, herkese örnek olan ve şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri. Çok da güzel transferler yaptılar. Başlarında da çok başarılı, Belçika’nın önde gelen hocalarından biri var. Her rakibimize duyduğumuz gibi Trabzonspor’a da saygı duyuyoruz. Tabii kendi evimizde seyircimizin avantajıyla birlikte, Allah’ın izniyle inşallah kazanmak istiyoruz.”

Bu arada kulüp başkanı Mecnun Odyakmaz’ın da izlediği idmanda, futbolcular Bülent Uygun’un ailesi tarafından Belçika’dan getirilen köpeklerle oynadı.
Öte yandan Sivas Valisi Ali Kolat, Sivasspor’un başarılarıyla gurur duyduklarını belirterek, “Sivasspor hepimizin göz bebeği” dedi. Sivasspor Kulübü’nü ziyaret eden Kolat, kulüp başkanı Mecnun Odyakmaz ve yöneticilerle birlikte tesis binasını gezdi. Odyakmaz ve yöneticilerle sohbet eden Kolat, RSC Anderlecht karşısında alınan galibiyetin lig öncesinde takıma moral verdiğini söyledi.

Lig öncesinde takımın böyle moral bulmasının isabetli olduğunu ifade eden Kolat, takımın aynı hızla devam etmesini ve Trabzonspor maçıyla birlikte lige iyi bir başlangıç yapmasını diledi.

ONURLU VEDA

Sivas basını Yiğidolar’ın elenmesini, “onurlu veda” olarak değerlendirdi. Yeniülke “Gel de yanma”, Hürdoğan “Sivas’tan onurlu veda”, Hakikat “Mucizeye ramak kaldı” ve “Devler Ligi’ne onurlu veda”, Anadolu gazetesi “Trabzon ve UEFA morali” başlıklarıyla duyurdu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler