« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Gönlümün Almanya'dan yana"

Almanya Birinci Futbol Ligi takımlarından (Bundesliga) VfB Stuttgart'ta oynayan Türk kökenli Alman milli oyuncu Serdar Taşçı, 7 Ekim'de Türkiye ile Almanya milli takımları arasında oynanacak 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası Grup Eleme maçında, gönlünün Almanya'dan yana olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Taşçı, profesyonel anlamda düşünüldüğünde Alman Milli Takımında oynadığı için Almanya'yı desteklemesinin doğal karşılanması gerektiğini ifade ederek, “Hangi ülkenin milli takımında oynuyorsam o ülkenin kazanmasını isterim. Maçın 1-1 beraber kalacağını tahmin ediyorum” dedi.

Alman milli takımında aday kadroda yer alamadığını da hatırlatan Taşçı, “Hocanın kararına saygı duymak gerekir. Bu sezon çok iyi maçlar sergilediğime inanıyorum. 4 hafta sonra tekrar milli maç var. Eğer çok iyi çalışıp, galibiyetler çıkarırsam Alman Milli Takımında yer alacağımı ümit ediyorum” dedi.

Türkiye'nin cuma günü oynanacak maçtan sonra ikinci olmasını beklediğini ifade eden Taşçı, Türk Milli Takımında şu an Türk kökenli oyunculardan Tunay Torun, Gökhan Töre ve Mehmet Ekici gibi başarılı oyuncuların oynayacağını ve Türk Milli Takımının son zamanlarda başarılı bir performans sergilediğini söyledi.

Türk Milli Takımının son yıllarda özellikle Türk kökenli oyunculara şans verdiğini hatırlatan Taşçı, “Bizim zamanımızda Türk Milli Takımı bu kadar çaba harcasaydı Mesut ve ben Türkiye için oynardık. Türk Milli Takımının Almanya'dan Türk kökenli oyuncuları transfer etmesini son derece olumlu buluyorum” şeklinde konuştu.

Taşçı, Stuttgart kulübü ile olan sözleşmesinin 2014 yılına kadar devam ettiğini ve teknik direktör Bruno Labbadia ile teknik direktör yardımcısı Erdinç Sözer'den çok memnun olduğuna işaret ederek, “Stuttgart büyük bir takım. Bundesliga'da 11. sıralardan Labbadia ve Sözer hocanın sayesinde 7. sıraya yükseldik” dedi.

Taşçı, çocukluğundan beri Barcelona takımına hayran olduğunu ve daha büyük kulüplerden teklif gelmesi durumunda her oyuncu gibi kendisinin de bu gelen tekliflere sıcak bakacağını söyledi.
Mesut Özil'in zaman zaman Türk seyirciler tarafından ıslıklandığını ve bundan dolayı büyük üzüntü duyduğunu belirten Taşçı, “Türk seyirciler, her ne kadar Mesut'u ıslıklasalar da ondan gurur duyduklarını düşünüyorum. Profesyonellikte duygusal düşünmemek gerekir” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler