« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gönlümü bıraktım

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Baliç, dünkü basın toplantısında ağlamamak için kendini zor tuttu


Türkiye'de yaşadığı 5 yılı unutamayacağını ve birçok şeyi arayacağını söyleyen Baliç, ‘‘Fenerbahçe'de oynamak büyük mutluluktu. Ama her futbolcunun rüyasını gerçekleştirdim, Real'e gidiyorum’’ dedi.

Türk futbol tarihinin en fazla para kazandıran sporcusu unvanını da alarak Real Madrid'e transfer olan Baliç dün yaptığı açıklamada, karmaşık duygular yaşadığını söyledi.

DUYGULANDI

Gitmekle kalmak arasındaki ikilem Baliç'i bir hayli duygulandırmıştı. Real Madrid'e transferi gerçekleşen ve Bosna pasaportunun yanı sıra Türk pasaportunu da taşıyan futbolcu sabah takımın kamp yaptığı oteldeki basın toplantısında ağlamamak için bir hayli direndi.

YÜREĞİM KALDI

Kolay değildi... Bir tarafta yürekten sevdiği Fenerbahçe diğer tarafta da rüyalarını süsleyen Real Madrid vardı. İşte bu duygular içindeki Baliç konuşmasında şu sözleri haykırıyordu:

R<ÜYAM GERÇEK OLDU

‘‘Böyle bir fırsatı bu kadar kısa bir sürede beklemiyordum. Bunu değerlendirmem gerekiyordu. Real Madrid'te oynamak her futbolcunun rüyasıdır ve rüyam gerçekleşti. Fenerbahçe'de oynamaktan büyük mutluluk duydum. Türkiye'nin en büyük takımından ayrıldım ama bir gün yine Fenerbahçe'ye dönebilirim.

FENER'E DÖNEBİLİRİM

Kafam çok karışmıştı. Ama şimdi rahatladım. Real Madrid'ten daha büyük bir takım yok. 5 yıllık anlaşma yaptım. Türkiye'ye dönersem, bir tek Fenerbahçe'de oynarım. Çünkü çok kısa zamana çok güzel şeyler sığdırdım.

YEDEK OLMAM

5 yıl kaldığım Türkiye'den ayrılmak kolay olmayacak. İspanya'da çok şeyi arayacağım ama ben profesyonelim, alışmak zorundayım. Büyük yıldızlarla bir arada olacağım. Hiç bir korkum yok. Kendime güveniyorum. İlk 11 için gidiyorum. Yedek kalmak gibi bir düşüncem yok.

ŞAMPİYONLUĞA YANIYORUM

Fenerbahçe'den ayrılırken en büyük üzüntüm geçen yıl kaçırdığımız şampiyonluk. Çok iyi transferler yapıldı. Benim ayrılmam büyük kayıp değil. İnanıyorum ki ‘‘Bizim takım’’ şampiyon olacak.

Haberi ilk aldığımda inanamadım. Bosna tarihinde ilk defa bir futbolcu Real Madrid'e gidiyor. Bu da ayrı bir onur.’’
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler