Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gonca yaşam mücadelesini kaybetti

  Ali SAYLAM/KONYA, (DHA)
  12.09.2012 - 16:12 | Son Güncelleme: 12.09.2012 - 16:12

  KONYA’nın Seydişehir İlçesi’nde köydeki düğünde kimin ateşlediği belli olmayan kurşunla başından yaralanan ve solunum cihazına bağlı olan 12 yaşındaki Gonca Yaman, 21 gündür verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

  Gonca’nın beynine saplanan ve riski olduğu için bugüne kadar çıkartılamayan mermi çekirdiğinin küçük kızın yaşamını yitirmesinin ardından balistik inceleme için çıkartıldığı öğrenildi.

  Seydişehir İlçesi’ne bağlı Gökhüyük Köyü’nde oturan İsmet Şen İlköğretim Okulu 6’ncı sınıf öğrencisi Gonca Yaman, 22 Ağustos günü akşam saatlerinde, evlerinin yakınındaki köy çeşmesinden su doldurup evine döndü. Evlerinin önüne geldiği sırada yere yığılan Gonca, Seydişehir Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada çekilen tomografide başında mermi olduğu saptanan Gonca Yaman, yapılan ilk müdahale ardından ambulans helikopterle Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Yaman, yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

  DÜĞÜNDE SİLAHLAR ATEŞLENDİ

  Köye gelerek araştırma yapan Seydişehir İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, köy çeşmesi yakınlarındaki bir evde düğün yapıldığını belirledi. Düğünde çekilen görüntüleri inceleyerek silah kullananları tespit eden jandarma ekipleri, 3 tabancaya el koydu. Burada yapılan incelemelerde çok sayıda boş kovan ele geçirildi. Gonca Yaman’ı başından ağır yaralayan mermi çekirdeğinin hangi tabancadan ateşlendiğini belirlemek için ise küçük kızın beynine saplanan çekirdeğin balistik incelemeye alınması gerekiyordu.

  HAYATİ RİSK

  Doktorlar, beynine saplanan mermi çekirdeğinin, beyne ağır hasar verdiğini çıkartılmasının imkansız olduğunu ve çıkartıldığı takdirde genç kızın hayata veda edebileceğini belirtti. Bunun üzerine çekirdek çıkartılmadı. Yoğun bakım ünitesinde solunum cihazına bağlı olan Gonca Yaman, 21 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.

  ÇEKİRDEK BALİSTİK İNCELEME İÇİN ÇIKARILDI

  Gonca Yaman’ın yaşamını yitirmesinin ardından beynine saplanan mermi çekirdeğinin çıkartıldığı ve balistik inceleme için jandarmaya teslim edildiği belirtildi. Jandarmanın da balistik incelemenin ardından, düğünde el koyduğu üç adet tabancayla yapacağı karşılaştırma ile şüphelinin kimliğini belirleyeceği belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı