« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gomez tamam sorun Fiorentina

Demba Ba’nın yerini doldurmak için yoğun bir şekilde forvet arayan Beşiktaş, her konuda anlaştığı Mario Gomez transferinde Fiorentina’yı ikna etmek için uğraşıyor. Siyah beyazlılar 9 milyon Euro’luk bonservisi 5.5 milyon Euro’ya düşürmeye çalışıyor.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ, bir çok konuda anlaştığı Alman golcü Mario Gomez için kulübü Fiorentina’yı bonserviste indirim yapması için iknaya çalışıyor. Siyah beyazlı yönetim, 30 yaşındaki Panzer için 9 milyon Euro isteyen İtalyan kulübü ile kıran kırana bir pazarlık yürütüyor. İtalyanlar, Bayern Münih’ten 28 milyon Euro’ya aldığı ve sakatlıklar nedeniyle pek verim alamadığı oyuncudan ettiği zararı minimuma indirmeye çalışırken Beşiktaş da rakamı 5.5 milyon Euro’ya çekmenin uğraşını veriyor. Fiorentina ikna edilir edilmez oyuncu İstanbul’a gelerek imzayı atacak. Mario Gomez’e ise siyah beyazlı yönetim yıllık 4 milyon Euro verecek.

TARAFTARLAR ALMANA ONAY VERDİ!

Siyah beyazlıların basın sözcüsü Metin Albayrak, İtalyan kulübü ile bonservis konusunda anlaşma sağlanaması halinde kiralama formülünü de ortaya koyacaklarını söyledi. Albayrak, “Mario Gomez’i istiyoruz, menajeri ile temas kurduk ve hafta sonuna kadar bir cevap alacağız. Gomez’i nasıl alacağımızı da değerlendiriyoruz. Kiralık veya başka bir formülle almak istiyoruz” dedi. Alman golcünün transfer edileceğine dair haberlerin çıkmasından sonra özellikle sosyal medyada taraftarlar heyecanlandı. N’Doye transferine karşı çıkan siyah beyazlı taraftarların Gomez’e sıcak baktıkları görüldü.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz