« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Gomez ilk golünü Galatasaray'a attı!'

Beşiktaş, Alman santrfor Mario Gomez'i renklerine bağlayarak bu yıl dünyada en çok ses getiren transferlerden birine imza attı. Habertürk yazarı Serdar Ali Çelikler, bugün yayımlanan yazısında, Galatasaray'ın da uzun süre bu oyuncuyla ilgilenmesine göndermede bulunarak çarpıcı bir yorum yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Serdar Ali Çelikler'in, "Mario Gomez, ilk golünü Galatasaray yönetimine attı" başlıklı yazısının bazı bölümleri şöyle:

Ne demişti Hamza Hamzaoğlu, “Mario Gomez, yıllık 5 milyon Euro istiyor; kulübü de 9 milyon Euro istiyor. Alamayız...”
Beşiktaş ne yaptı, Gomez’i bu yıllığına kiraladı. Senelik 3.5 milyon Euro’ya anlaştı. Fiorentina ile de 8 milyon Euro’ya anlaştılar.

Ama burada Beşiktaş yönetimi şunu yaptı, “Benim başımda UEFA FFP belası var. Ben bu adam için bu yıl sana hiç para veremem. Ama seneye bir miktarı, sonraki seneye de diğer miktarı vereyim. Sen de bu yıl benden kiralık ücreti alma” dedi.

Yani Gomez için bu yıl hariç 2 yıl içinde Beşiktaş kasasından 8 milyon Euro çıkacak. Ama UEFA baskısı bertaraf edilerek. Buna tam anlamıyla yönetim başarısı denir. Madem bu yıl ödeme sıkıntınız var, Fiorentina’yı 2 yıl sonra ödeme yapmaya ikna etmek başarıdır.

Ha şimdi, ha 2 yıl sonra oyuncuya bonservis ödemesi yapmak arasında UEFA FFP baskısını atlatma becerisi vardır. Bu anlamda aynı sıkıntıları yaşayan iki kulüp arasında Beşiktaş yönetimi Mario Gomez ile G.Saray yönetimine ilk golü atmıştır.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz