Gündem Haberleri

  Goman Dağları'nda operasyon sürüyor

  Azer DEMİR / DHA
  30.07.2012 - 11:13 | Son Güncelleme:

  HAKKARİ’nin Şemdinli İlçesi’nin kırsal kesiminde 6 gündür güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında aralıklarla süren çatışmalar, bugün sabah saatlerinde de devam etti.

  Yiğitler Köyü kırsalında yoğunlaşan çatışmaların olduğu bölge ve Goman Dağları’nda belirlenen hedefler, bu sabah yine karadan ve havadan ateş altına alındı.

  Şemdinli-Derecik karayolu üzerineki Rüzgarlı ve Bağlar köyleri arasında 6 gün önce yol kesip kimlik sorgulayan ve propaganda yapan PKK’lı teröristlere karşı operasyon başlatıldı. Yapılan takip sonrası sıcak temas sağlanan teröristlerle son zamanların aralıklarla en uzun süreli çatışması sürüyor. Operasyon sırasında dün gece Yiğitler Köyü kırsal kesiminde çıkan çatışmada, Uzman Çavuş Yasin Bayraktar ile Uzman Çavuş Enis Yücel şehit olurken, 10 asker yaralandı.

  Rüzgarlı ve Bağlar Köyü kırsalından Yiğitler Köyü ile Goman Dağları’na kayan ve burada yoğunlaşan çatışmalar bugün de sürdü. Goman Dağları sabahın erken saatlerinden itibaren yeniden kobralar ve toplarla havadan ve karadan bombalanırken, Şemdinli 3’üncü Dağ ve Komando Taburu’ndan Sikorsky helikopterlerle çatışma bölgesine asker sevkedildi. Asker sevkiyatı sırasında Kobra helikopterler de Sikorsky helikopterlere güvenlik sağladi.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı