« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Golünü attı, hakemin üzerine yürüdü

Geçen hafta yeni takımına galibiyeti getiren Fatih Tekke, Rusya'da Zenit forması altında çıktığı ikinci maçta da golünü attı. Ofsayt gerekçesiyle bir golü de sayılmayan Fatih, hakemin üzerine yürüdü. Milli futbolcuya ceza gündemde.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sibirya'nın Tomsk kentinin Tom futbol takımıyla dün yapılan maçta, Zenit evsahibi takımın 11'inci dakikada attığı gol ile 1-0 mağlup duruma düştü. Tekke, 13'üncü dakikada attığı golle takımı adına beraberliği sağladı.

Robertas Poşkus'un 19'uncu dakikada attığı golle öne geçen Zenit, evsahibi ekip Tom'un uzatma dakikalarında attığı golle galibiyeti kaçırarak sahadan beraberlikle ayrıldı.

Hakemin çok kötü yönetim gösterdiği dünkü maçta Tekke'nin attığı bir gol de ofsayt gerekçesiyle geçersiz sayılırken, sinirlenen Tekke, hakeme uzun süre itiraz etti. Maç bitiminde de hakemin üstüne yürüyen Fatih Tekke, öfkeli tavırlarıyla olay oldu ve para cezası alması gündeme geldi.

Rus basınındaki maç yorumlarında Fatih'in performansı yine övüldü, ancak gergin bir atmosferde geçen maçta ofsayt gerekçesiyle verilmeyen golü yüzünden hakemle tartışan Türk futbolcu eleştiri aldı.

Zenit Teknik Direktörü Dick Advocaat, maçtan sonra yaptığı açıklamada, hakemin dünkü maçtaki performansını büyük şaşkınlıkla karşıladığını belirterek, “3-1 kazanmamız gereken maç 2-2 berabere sonuçlandı. Hakemin performansına çok şaşırdım. Uluslararası büyük maçlarda görev alan hakem Valentin İvanov dünkü maçı belli olmayan bir şeye çevirdi” dedi.

TEKKE'YE CEZA YOLDA

Rusya'nın önde gelen spor gazetesi Sovietskiy Sports, dünkü maçta hakeme “dünyaca anlamı bilinen parmak işareti yapan” Zenit takımının teknik direktörü Advocaat ve özellikle Fatih Tekke'nin ceza alabileceğini duyurdu.

Rusya Futbol Birliği Disiplin Komisyonu Başkanı Viktor Maruşak, gazeteye yaptığı açıklamada, Zenit teknik direktörü ve bazı futbolcularının agresif davranışları yüzünden ceza alabileceğini belirterek, “Bu konu komisyonumuz olağan toplantısında ele alınacak. Özellikle bazı futbolcuların davranışı cezasız kalmayacak” dedi.

Sovietskiy Sports, yaptığı parmak hareketiyle olay adam haline gelen Hollandalı teknik direktörün, o hareketi hakemin önyargılı olduğunu göstermek amacıyla yaptığını söylediği kaydetti.

Rus basını, Tekke ve Advocaat'ın 10 bin ruble (383 dolar) ile 30 bin ruble (1.150 dolar) arasında para cezasına çarptırılabileceğini bildirdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz