Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Golü atan kazanacaktı'

Galatasaray Antrenörü Johan Neeskens, 'Gol atan takımın kazanacağı bir maç oldu. Golü atan taraf Bursaspor oldu ve kazandı' dedi.

A.A
SON GÜNCELLEME
Galatasaray Antrenörü Johan Neeskens, “Gol  atan takımın kazanacağı bir maç oldu. Golü atan taraf Bursaspor oldu ve kazandı”  dedi.

Johan Neeskens, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, maçın  oldukça yüksek tempoda geçtiğini, yüksek tempoya karşın iki takımın da pozisyon  üretmekte zorlandıklarını söyledi.

Oyuncularının mücadelesinden memnun olduğunu dile getiren Neeskens, “Gol  atan takımın kazanacağı bir maç oldu. Golü atan taraf Bursaspor oldu ve kazandı.  Oyuncularımın mücadelesinden, tempodan memnunum, ancak pozisyon üretemedik. Bunda  Bursasporlu oyuncuların özellikle savunmada iyi organize olmaları da etkili oldu.  O nedenle Bursaspor'u kutluyorum” diye konuştu.

Neeskens, bir gazetecinin, “Galatasaray sezona çok iyi başladı ve maç  başı 3 gol ortalamasıyla oynuyordu. Ancak son haftalarda gol sorunu yaşıyor.  Bunun nedeni nedir?” sorusuna, “Her maç 3 gol atmanız mümkün değil. Lig başında  şans da bizimleydi, ancak son haftalarda şansımız fazla yok. Örneğin geçen hafta  1-1 berabere kaldığımız Manisaspor maçında çok pozisyon kaçırdık” yanıtını  verdi.

“90. dakikada neler oldu” sorusunu ise Neeskens, “Rakip oyuncu (Ozan  İpek) Sabri'ye arkadan kayarak müdahale etti. Ancak, niyeti kesinlikle topa  müdahale değildi. Sonra ben de bu oyuncuya (ne yapıyorsun) diye tepki gösterdim.  O da beni göğsümden itti. Büyütülecek birşey yok. Kırmızı kartı bana karşı  davranışından değil, Sabri'ye yaptığı hareketten ötürü gördü” diye yanıtladı.

Neeskens, bir gazetecinin, 65. dakikaya dek oyuncu değişikliği  yapmadığını hatırlatarak, “Size göre 65. dakikaya kadar Galatasaraylı  futbolcular iyi mi mücadele etti?” sorusu üzerine, “Evet, ben golü yiyene  kadarki mücadelemizden memnunum. Golü yedikten sonra birtakım taktik  değişiklikler için oyuncu değişikliği yaptık, ancak bu da tutmadı” dedi.

Gazetecilerin, teknik direktör Frank Rijkaard'ın eşinin sağlık durumunu  sormaları üzerine Neeskens, “Bugün öğleye doğru kendisiyle görüştüm. Eşinin ve  bebeğinin durumu iyiymiş” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler