« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gollere alkış

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

Metin Diyadin'in ilk yarıda ‘‘al da at’’ dercesine Moldovan'a verdiği lokum gibi bir pası, Rumen'in büyük becerisiyle ıska geçmesi, tabii ki inanılmaz kötü bir görüntüydü. Bu dakikalara kadar F.Bahçe'nin herhangi bir gol pozisyonu olmazken, ortaya koymuş olduğu futbol da hiç iç açıcı değildi. Ne zamanki Baliç'in kornerinde gelen Uche'nin ilk Fener golü oldu, işte o zaman Fener de sahada hem daha iyi bir futbol oynadı, hem de üst üste birbirinden güzel goller atan oldu.

Baliç'e ayrı bir paragraf açmak gerekir. Murat Yakın'ın orta sahadan vermiş olduğu gollük pası, öylesine şık bir şekilde golle noktaladı ki, sahada seyreden herkes ayakta alkışladı. Baliç'in her atmış olduğu korner topu sanki F.Bahçe'nin gol atan adamlarına davetiye çıkarır cinstendi. Üçüncü F.Bahçe golünü Murat Yakın yine Baliç'in kornerden sert kesmesiyle gerçekleştirirken, hemen şunu belirtmek isterim, bundan sonraki maçlarda da Baliç'in korner atışlarına özenle dikkat edelim. ‘‘En az üç kornerden birisi golle sonuçlanır’’ diyorum. Baliç'in bu köşe vuruşları bana yıllar öncesindeki korner ve frikik ustası Sasu'yu anımsattı. F.Bahçe'nin, Metin Diyadin'le de atmış olduğu bir gol vardı ki, adeta karanlık Karabük kalesinin çatalına ampul gibi asıldı kaldı.

F.Bahçe'de Murat Yakın beklenenin üzerinde iyi futbol sergilerken, gol pasları da kaleye gol şutu denemeleri de gerçekten güzeldi. Löw için söyleyeceğimiz birkaç söz var. F.Bahçe, Parma öncesinde moral bulurken, Baliç'in sarı kart görüp, G.Saray maçı öncesi cezalı duruma düşebileceğini düşünerek ikinci yarı oyundan alması akılcı bir düşünceydi. Bu maçta bu gollere güzel diyoruz. Moldovan biraz hareketli ve gole yakın santrfor örneğini verebilseydi, skor bir bu kadar daha olurdu.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler