Çukurova Haberleri

ÇUKUROVA

  Göller’in suyu buradan gidiyor

  Hürriyet Haber
  13.10.2015 - 14:37 | Son Güncelleme:

  ADANA Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Hüseyin Sözlü, Göller Yaylası’na su götürülmesi projesini, bölgeye düzenlenen inceleme gezisinde anlattı. Gazetecilerle birlikte Göller Yaylası’na giden Başkan Sözlü "Çok zorlu doğa koşullarında çalışarak Göller’e suyu çıkardık. Milliyetçilik, vatanseverlik hizmetle olur. Su, bölgenin kaderini değiştirecek" dedi.

  Saimbeyli ilçesine bağlı Ayvacık Köyü Dıngırderesi kaynağında inceleme yapan Başkan Sözlü, buradan alınan suyun, çetin doğa koşullarında açılan yolla birlikte, 24 kilometrelik boru hattıyla Göller Yaylası’na çıkarıldığını söyledi. Sözlü, şu bilgileri verdi:

  "Bürokratlarımızı, personelimizi tebrik ediyorum. Suyun kaynağına ulaşmak için 8 buçuk kilometrelik zorlu doğa koşullarının geçerlij olduğu bir alanda yol yapıldı. Suyun kaynağından da Göller Yaylası’na 24 kilometrelik güzergah açıldı. Bu güzergah boru hattının götürülmesi için için kullanıldı. Yol asfaltlanarak bölgenin ulaşım ihtiyacına da cevap verecek. Vatan coğrafyasını kıymetlendirmek bizim amacımız. Beşinci görev yılımızı tamamladığımızda başarılamaz denilen ne varsa hepsini tamamlayacağız. Kozan’ın yayla yollarını genişleteceğiz, halka daha kaliteli hizmet verir hale getireceğiz."

  ÜRETİCİ SUYLA ZENGİNLEŞECEK

  Bölge çiftçisinin suyla zenginleşeceğini vurgulayan Sözlü, şöyle devam etti: "Göller’in suya kavuşmasının ardından nüfus 3-4 katına çıkacak. Kozan’daki göletlerle de kırsal kalkınmaya destek vereceğiz. Çetin doğa koşullarını, kaynak yetersizliğini mazeret olarak görmüyoruz. Önümüzdeki yıl yayla sezonu başlamadan Göller’deki bütün evlerin musluklarından su akacak. Bu tür hizmetlerimizi ASKİ kendi öz kaynaklarıyla yapıyor. Karataş iki ay sonra Çatalan suyuna kavuşuyor. Karataş’ın çevre köylerine de gidecek su. ASKİ, şu ana kadar, verdiği temel hizmetin yanı sıra 32 kilometre de yol yaptı."

  Kozan Belediye Başkanı MHP’li Musa Öztürk de bölge halkı adına Başkan Sözlü’ye teşekkür etti.

  Etiketler: adana , koy
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı