Futbol Goller değil puanlar eşitlendi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Goller değil puanlar eşitlendi

Sadece ikinci yarı için değil ama maçın içinde daha net pozisyonları bulan Fenerbahçe’ydi. Ama Fenerbahçe bunları değerlendiremedi. Esasında 2-0’dan gelip yakalayan takımın daha avantajlı olması lazım ama Fenerbahçe bunu kullanamadı. Beşiktaş da ona müsaade etmedi.

* Beklediğiniz gibi bir derbi ilk yarısı mıydı?
Hiç beklediğim gibi bir derbi ilk yarısı değildi.
1- Yavaş oynanan futbol,
2- Yavan oynanan futbol,
3- Pozisyon üretmeyen futbol derken oyuna daha pasif görüntüde başlayan Beşiktaş, 4 dakikada 2 gol buldu. Ve oyun bir anda 2-0’a geldi. Bu gerçek mana bir şoktu. Fenerbahçe, çok yavaş oynuyordu. 10 pasta 10 metre kat eder gibi bir durumu vardı. Özellikle orta sahada. Varlık içinde yokluk çekenler gibi. Esasında oyunda gol pozisyonundan bahsedecek olursak, bunları Fenerbahçe’nin, sahanın en etkisizi Fernandao ile bulduğunu söyleyebiliriz. Ama bunları gole çeviremedi.

DURAN TOP GOLLERİ HÜCUM BAŞARISIDIR
* Üst üste gelen duran top golleri hücum başarısı mı, defans zaafı mı?
Hücum başarısından... Eğer top oynuyor, pozisyon üretiyor ve bunları golle sonuçlandırıyorsan söz edebiliriz. Neticede, ilk yarıda 3 gol var. Skor 2-1. Evet. Ama gollerin iki tanesi kendi kalesine vurulan toplarla oldu. Beşiktaş, Fenerbahçe’den daha az net pozisyon üretti. Fenerbahçe’nin 2-3 tane pozisyonu var. Beşiktaş’ın yok denebilir.

* Pereira’nın Van Persie tercihini nasıl değerlendirirsiniz?
Ben Pereira’nın Van Persie’yi tercih etmemesini değerlendireyim. Fenerbahçe’nin elinde kullanabileceği bir Van Persie tercihi olabilir. O da kalitesini oyuna sokabilirse, oynayacağı sürede Fenerbahçe adına etkili olabilir. Fenerbahçe şartlar ne olursa olsun bence Gökhan Gönül’ü arıyor.


* Markovic’in sakatlığı maçı nasıl etkiler?
Markovic bireysel de olsa hareketlilik getiren bir oyuncuydu. İlk yarıda 35-40 metre taşıyıp Fernandao’ya çıkardığı top 45 dakikanın en güzel görüntülerinden biriydi. Ama aynı çabukluğu onun yerine oyuna dahil olan Volkan da ortaya koyabilir.

QUARESMA'NIN YEDEK KALMASI DOĞRU
* Quaresma’nın ilk 11’de tercih edilmemesini ve ikinci yarıyı nasıl değerlendirirsiniz?
Doğru tercih. Quaresma her zaman oyunda etkili olabilecek bir oyuncu. Muhtemelen, Beşiktaş, Necip’le ikinci yarıya başlayabilir. Oğuzhan ve Sosa’nda biri büyük ihtimalle kenara gelir. Ortada bir gerçek var. Fernandao kötü oynuyor ama pozisyonların içinde olan adam o. Pozisyona giriyor, atamıyor. Periara bundan memnun değilse büyük ihtimalle Van Persie ile maça başlayabilir.


* Peki nasıl bir ikinci yarı bekliyorsunuz?
Takımlar ‘Ben gol atarım’dan ziyade ‘Ben gol yiyebilirim’ sinyali veriyor. Dolayısıyla ben ikinci yarıda gol hatta goller olur kanaatindeyim.

İKİNCİ YARI...
* İkinci yarı nasıl bir futbol vardı?

Sadece ikinci yarı için değil ama maçın içinde daha net pozisyonları bulan Fenerbahçe’ydi. Ama Fenerbahçe bunları değerlendiremedi. Eğer böyle olursa da sonuçlarına katlanırsın. Bakıldığında Fenerbahçe iyi oynadığı diyebilir miyiz? Hayır. Ama attığı gollerde de girdiği pozisyonlarda da bireysel yeteneklerini ön plana çıkardılar. Esasında 2-0’dan gelip yakalayan takımın daha avantajlı olması lazım ama Fenerbahçe bunu kullanamadı. Beşiktaş da ona müsaade etmedi. Yoksa 2-0’dan gelip beraberliği yakalayarak sonucu gitmesi beklenen takım Fenerbahçe olur. Beşiktaş, ligin çok daha heyecanlı geçmesi sağlayacak bir sonuç aldı. Şimdi kıyasıya bir yarış devam edecek.


* Hakemi nasıl buldunuz?
Hakem için maçın sonundaki iki pozisyona bakmak yeterli. Ersan’ın sarı kartından sonra yaptığı iki tane faul var. Bunları hakem ikinci sarı olarak değerlendirmedi. Bu çok tartışılacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle