« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Golfün ustası Türkiye'ye geliyor

9-12 Ekim tarihleri arasında Belek'te yapılacak Türk Hava Yolları World Finals Golf Turnuvası'na dünyaca ünlü golfçü Tiger Woods'un da katılacağı açıklandı.

Namık Kemal KILINÇ/SERİK(Antalya), (DHA)
SON GÜNCELLEME

Türkiye Golf Federasyonu tarafından düzenlenen Türk Hava Yolları, Antalya Golf Club ve Gloria Otelleri'nin ana sponsorluğunda düzenlenen Turkish Airlines World Finals Golf Turnuvası Belek'te Antalya Golf Club'ta yapılacak. Toplam 5 milyon Dolar ödüllü turnuvada, Tiger Woods, Rory Mcliroy, Lee West Dodd, Luke Donald, Webb Simpson, Charles Schwartzel gibi ünlü oyuncular yarışacak. Turnuvada birinci olan sporcu 1,5 milyon Dolarlık ödülünün sahibi olacak. Sporcular, turnuva boyunca Özaltın AŞ'ye ait Gloria Serenity Golf Otel'de konaklayacak.

Gloria Otelleri'nin sahibi Nuri Özaltın, Türkiye'nin tanıtımı için dünyanın en ünlü golfçülerini turnuvaya getireceklerini söyledi. Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun bu amaçla önemli girişimleri olduğunu kaydeden Özaltın, "Tiger Woods bugün dünyanın en büyük golfçüsü. Türkiye'nin ve golf turizminin tanıtımı açısından çok büyük bir reklam olacak. Organizasyon kapsamında sporcuları biz konuk edeceğiz" dedi.

TANITIMA ÖNEMLİ KATKI

Antalya Golf Club Genel Müdürü Uğur Budak ise Türkiye'de golf turizminin son yıllarda öneli sıçramalar yaptığını kaydetti. Bu yıl düzenlenen 'Dünya Amatör Golf Şampiyonası'nın bunun en iyi örneğini teşkil ettiğini anlatan Budak, "Turnuvanın Belek'te yapılması bölge için büyük bir ayrıcalık. Bütün dünya Belek'i konuşacak" diye konuştu.

300 MİLYON KİŞİ İZLEYECEK

Cornelia Golf Club Genel Müdürü Ali Şahin ise, "Bu bir rüya. Bahsettiğimiz isim dünyanın en büyük golfçüsü Tiger Woods. Turnuvaya 8 sporcu katılıyor. Pek çok yerli ve yabancı gazeteci organizasyonu izleyecek. Bazı kanallar canlı yayın yapacak. En az 300 milyon kişi turnuvayı evinden izleyecek. Tiger Woods ile birlikte diğer büyük golfçülerin ülkemize getirilmesi golfta bir marka olan Türkiye'nin tanıtımına ciddi katkı sağlayacak" dedi.Bunları da Beğenebilirsiniz