Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Golfün Şampiyonlar Ligi başladı

Ülkelerinde şampiyon olan kulüplerin katıldığı Avrupa Şampiyonası (European Club Cup Trophy) Silivri Klassis Golf Kulübü'nde başladı.

İstanbul / DHA
SON GÜNCELLEME

Golf'te Avrupa'nın en önemli takım yarışması olarak kabul edilen ve 24 ülkenin yer aldığı turnuvada ülkemizi; Gencer Özcan, Hamza Sayın ve Mustafa Hocaoğlu'ndan oluşan Klassis Takımı temsil ediyor.

25 Ekim Cumartesi günü son bulacak olan Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası'na (European Club Cup Trophy) Silivri'deki Klassis Golf Kulübü ev sahipliği yapıyor.

"Golfün Şampiyonlar Ligi" olarak tanımlanan turnuvada, ülkelerinde yapılan kulüp şampiyonalarında ilk sırayı alan takımlar mücadele ediyor. Avrupa Golf Birliği (EGA) tarafından organize edilen ve golfte en önemli takım yarışmalarından birisi olan şampiyonaya, aralarında Fransa, Almanya, İngiltere, Danimarka, İrlanda Cumhuriyeti ve Portekiz'in de bulunduğu 24 Avrupa ülkesi katılıyor.

Şampiyona'da, üçer oyuncudan oluşan takımların turnuva boyunca elde ettiği toplam skorlar sonrasında, Avrupa Şampiyonu olan takım belli olacak. Klassis Golf Kulübü oyuncuları Gencer Özcan, Hamza Sayın ve Mustafa Hocaoğlu'ndan oluşan Türk Takımı, şampiyonada derece hedefliyor. Turnuvanın ödül töreni, 25 Ekim Cumartesi günü saat 17.00'de TGF Başkanı Ahmet Ağaoğlu ile federasyon yetkilileri ve EGA Yönetim Kurulu'nun katılımıyla gerçekleştirilecek.

Klassis Golf & Country Club, 2005 yılında da bu önemli organizasyona ev sahipliği yapmış, 23 ülkenin katılımıyla gerçekleşen şampiyonada, Klassis Golf Kulübü takımı üç günlük turnuvayı -30 gibi rekor bir dereceyle şampiyon olarak tamamlamıştı.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz