« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Golfçüler Belek'te buluştu

Garanti Masters sponsorluğunda düzenlenen Pro-Am Golf Turnuvası, Antalya Belek'te yapıldı. Turnuva, profesyonel ve amatör golfçüleri buluşturdu.

NAMIK KEMAL KILINÇ - ANTALYA / DHA
SON GÜNCELLEME

Dünyanın pek çok ülkesinde düzenlenen Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası'nın (Ladies European Tour: LET) Türkiye ayağında profesyonellerle Türk amatör sporcuları bir araya getiren Garanti Masters Pro-Am Turnuvası, Belek Turizm Merkezi'nde bulunan National Golf Club'da gerçekleştirildi.

1 profesyonel, 3 amatör golfçüden oluşan 36 takımın mücadele ettiği turnuvaya, yarın başlayacak Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası'nda mücadele edecek profesyonel sporcular ile birlikte Türkiye'deki amatör golf oyuncuları katılıyor. Turnuvada, Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun yanı sıra, Halil Bahçecioğlu, Osman Hacı Bekiroğlu, Serra Toker, Rusya'nın ilk bayan golfçüsü olan ve iki yıldır bayanlar turnuvasına katılan Maria Verchenova, Bülent Göktuna, Kaya Çilingiroğlu, Aka Gündüz Özdemir, Ali Kızıldağ, Özgür Cinkılıç gibi çok sayıda golfçü mücadele ediyor.

Garanti Masters Özel Bankacılık Birim Müdürü Demet Apak Şermet, Garanti Bankası olarak golfe uzun yıllardır destek verdiklerini belirterek, "Türkiye, golf açısından potansiyeli ciddi bakımdan yüksek bir ülke. Özellikle son yıllarda uluslararası niteliklere sahip olan tesislerin çoğalması ile golf için ülkemize gelen turistlerin arttığını görüyoruz" dedi.

Golf Federasyonu Başkanı Ağaoğlu ise Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası'nın Türkiye ayağının yarın National Golf Club'de başlayacağını hatırlatarak, şöyle dedi:

"Bu şampiyonanın 22 ayağından birisi Türkiye'de yapılıyor. Türk golfünün Avrupa ve dünyada tanınması açısından son derece önemli bir turnuva. Bu turnuva, yaklaşık 1.5 milyar insan tarafından izleniyor. Müsabakanın hem Türkiye'de yapılması, hem de Türk Hava Yolları'nın ana sponsor olması, ülkemizin tanıtımı açısından, hem de ülkemizin golf tanıtımı açısından son derece önemlidir. Bugünkü turnuvada genç amatör golfçülerimiz, profesyonel golfçülerle golf oynama imkanına sahip oluyor. İlerleyen günlerde Türkiye olarak çok daha büyük turnuvalara ev sahipliği yapacağız."

ÜÇÜNCÜ KEZ BELEK'TE DÜZENLENİYOR

National Golf Club'de yarın başlayacak Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası ise 3'üncü kez Belek'te düzenleniyor. Yeni Zelanda'dan Dünyanın çeşitli ülkelerinde düzenlenen ve en prestijli golf turnuvalarından biri olarak kabul edilen Avrupa Golf Turnuvası'nın Türkiye ayağının sponsorluğunu, Türk Hava Yolları yapıyor. 8 Mayıs'ta sona erecek turnuvaya bu yıl Avusturya Open'de ikinci, Yeni Zelanda'da dördüncü olan İngiliz oyuncu Melissa Reid, 2008 yılı Türkiye ayağı birincisi İsveçli Lotta Wahlin, Fas'ta Lalla Meryem kupasını kazanan Alman Anna Norqvist, Portekiz Ladies Open birincisi Avusturyalı Karen Lunn, Ladies Slovak Open birincisi İspanyol Maria Hernandez gibi birçok ünlü oyuncu katılacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz