GeriDiğer Golf şöleni devam edecek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Golf şöleni devam edecek

Golf şöleni devam edecek

Rory Mcllroy, Lee Westwood, Clarke başta olmak üzere birbirinden önemli 78 oyuncunun katılacağı 7 milyon dolar ödüllü Turkish Airlines Open, bugün Montgomerie Maxx Royal’de start alıyor...

BEKLENEN gün geldi çattı... Rory Mcllroy, Westwood, Clarke gibi yıldızların da yer aldığı 78 golfçüy Birbirinden önemli 78 sporcunun boy göstereceği Turkish Airlines Open bugün Antalya-Belek’te başlıyor... Maxx Royal golf sahasında düzenlenecek turnuva için konuşan Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, “Dünya çapında ilgi gösterilen ilgiden çok mutluyum. Avrupa’nın en iyi golfçülerine ev sahipliği yaptık. Önümüzdeki yıllarda da golfün en iyilerine ev sahipliği yapmayı hedefliyoruz” dedi.

‘GEÇEN YILKİ GELİR 200 MİLYON EURO’

Golfün Antalya’ya ve Türk turizmine büyük katkısı bulunduğunun altını çizen Ağaoğlu, Belek bölgesinin, Avrupa’nın en iyi golf destinasyonlarından olduğunu söyledi. Golf oynayan turist sayısı dünyada azalmasına rağmen, Belek bölgesine gelenlerin sayısının her yıl ortalama yüzde 5 arttığının anlatan Başkan Ağaoğlu, yatırımcıların bölgeye ilgi gösterdiğini ve 23 yeni saha yapılacağının altını çizdi.Golfün hem sporcuya hem de turizmciye en çok para kazandıran sporlardan olduğunu dile getiren Ağaoğlu, “Geçtiğimiz yıl Belek bölgesine 130 bin kişi golf oynamak için geldi ve 200 milyon Euro civarında gelir getirdi. Bu çok güzel bir rakam” diye konuş-tu.

‘GÜZEL BİR TURNUVA OLACAK’     

PGA European Tour Turnuva Direktörü Keith Waters şiddetli yağış nedeniyle sahalarda sorunlar yaşandığını vurgulayarak, “Bazı çukurlar hasar gördü. Tamiri için gösterilen çabaya teşekkürler. Güzel bir turnuva olacak” dedi.THY Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Bolat, ise turnuvaya 3 yıl daha sponsor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

BUNKER MENTALİTY GÜLDÜ

TÜRK Telekom Grubu ev sahipliğinde düzenlenen, Tivibu Pro-AM Golf Turnuvası’nda şampiyonluğu Wattel’in Stockdale, Cummings, Muldoon’dan oluşan Bunker Mentality takımı toplamda -23 ile kazandı. Wood, Hüseyin Demirağ, Caner Tuna ve Nida Cireli’den kurulu Bodrum takımı -19 ile ikinci sırayı aldı. 

‘SEZONU İYİ KAPATMAK İSTİYORUM’

TURKİSH Airlines Open’ın yıldızı Rory Mcllroy Belek’te olduğu için çok mutlu olduğunu belirtti.Geçen yıl sakatlık yaşadığını hatırlatan Mcllroy, iyi çalıştığını ve eski performansını yakaladığını belirtti. Rory Mcllroy, “Bu turnuvada seviyemi göreceğim. Son 3 turnuvadan birini kazanmayı hedefliyorum” dedi.Diğer golf oyuncularının neler yaptığından çok kendisine konsantre olduğuna dikkati çeken Mcllroy, Türkiye’deki sahaların ve otellerin oldukça kaliteli olduğunu da sözlerine ekledi. 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle