« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Golf Milli takımı Kearney'e emanet

Golf Federasyonu, milli takımın başına İrlandalı antrenör David Kearney'i getirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Golf Federasyonu'ndan alınan bilgiye göre, 3 yıl süreyle Golf Milli Takımı'nın başına getirilen Kearney, bu sürede altyapı eğitim çalışmalarını da yürütecek. Klassis Golf Kulübü'nde Adnan Salmanlı, Kemer Golf Kulübü'nde ise Şenol Bay, İrlandalı hocaya bağlı olarak çalışacaklar.

1995 yılında Antalya'da National Golf Kulübü'nde çalışan Kearney, The Belfry'daki PGA Merkezi'nde swing uzmanı olarak ders veriyordu. Ünlü golf adamı, son iki yıldır İrlanda Bayan Milli Takımı'nın antrenörlüğünü de yürütmekteydi.
Türkiye'de çalışacak olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten David Kearney, amacının ülkedeki golf potansiyelini değerlendirmek olduğunu söyledi.

Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun kendisine daha önce de görev teklif ettiğini ifade eden İrlandalı hoca, “Bir gün tekrar Türkiye'de çalışacağımı biliyordum. Bir haftalık sürede olumlu izlenimler edindim. Gerçekten çok yetenekli genç golfçüler var. Bu gençlere başarılı olmaları için gerekli altyapıyı hazırlayacağız” diye konuştu.

Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu da Kearney gibi bir isimle çalışacak olmaktan gurur duyduklarını söyledi. Türk sporunun en büyük probleminin eğitim olduğunu kaydeden Ağaoğlu, “Türkiye yıldızlarda, gençlerde şampiyon çıkarıyor ama büyükler kategorisinde aynı başarıyı elde edemiyor. Bizler baştan işi sıkı tutarak gençlerimizi zorlu yarışlara hazırlayacağız. David Kearney'nin Türk golfüne çok şey katacağına inanıyoruz” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz