Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Golf heyecanı Antalya'da

Avrupa Golf Birliği EGA'nın en önemli turnuvalarından olan European Men's Club Trophy 20-22 Ekim 2011 tarihleri arasında Antalya National Golf Club' da gerçekleştirilecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

1975'ten beri Avrupa genelinde oynanan European Men's Club Trophy ülkemizde 4. kez yapılacak ve 28 farklı Avrupa ülkesinden 90'a yakın golfçünün katılımı ile gerçekleştirilecek.

20 Ekim günü saat 08:00'de başlayacak turnuvaya katılan ülkeler arasında; Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Galler, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İskoçya, İspanya, İsviçre, İtalya, İzlanda, Lüksemburg, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Slovakya, Slovenya ,Ukrayna ve Türkiye yer alıyor.

Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu yaptığı açıklamada bu organizasyonun 4. kez ülkemizde yapılmasından dolayı mutluluk duyduklarını açıkladı.

Avrupa’da 36 yıldır düzenlenen Erkekler Kulüpler Şampiyonası’nın prestijine dikkat çeken Başkan Ağaoğlu daha önce 2005, 2008 ve 2009 yıllarında ülkemizde 3 kez yapılan organizasyonda iki kez şampiyon olma başarısını gösterdiklerini hatırlatarak, Antalya’da takım olarak şampiyonluk için iddialı olduklarını belirtti.

Antalya’da Natıonal Golf Club’ ta iyi bir organizasyona ev sahipliği yapılacağını belirten TGF Başkanı Ahmet Ağaoğlu 6000 sporcu arasından en iyilerin yarıştığı bu turnuvanın çekişmeli geçeceğini söyledi.

Avrupa Golf Birliği (EGA) Başkanı Gonzaga Escauriaza ise yayınladığı mesajda bu önemli organizasyon öncesinde Türkiye Golf Federasyonu yetkililerinin kendilerine sağladığı katkılardan dolayı teşekkür etti.

Escauriaza turnuvanın yapılacağı National Golf Club sahasının mükemmel ve zorlu bir saha olduğuna da dikkat çekti. Bu turnuvada Avrupa’nın en iyi kulüplerinin yarışacağını belirten EGA Başkanı Escauriaza kaliteli bir turnuva olacağını söylerken kendisi, tüm takımlar, yetkililer ve seyirci için çok başarılı ve iyi anıların olacağı bir turnuva beklediğinin altını çizdi.

Turnuva öncesi bir araya gelen takım Kaptanları ile EGA ve TGF Yetkilileri Sirene Golf Hotel’de yapılan toplantıda European Men's Clup Trophy 2011 sırasında uygulanacak kurallar ve prosedürler konusunda görüşme yaptı.

 


 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler