Gündem Haberleri

  Göldeki araç için balıkçı kayığı getirildi

  DHA- A.A
  28.08.2009 - 15:57 | Son Güncelleme:

  İstanbul'dan Gümüşhane'ye dönerken kaybolan ve pazar günü otomobiliyle Torul Baraj Gölü'ne düştüğü belirlenen iş adamı Fahri Aydın'ın cesedinin çıkarılması için başlatılan çalışmalar 3 gündür sürüyor.

  GÖLÜN DİBİNDEKİ OTOMOBİLİ ÇIKARMA ÇALIŞMALARI

  AK Parti Gümüşhane İl Yönetim Kurulu Üyesi de olan iş adamı Aydın'ın cesedinin çıkarılması için özel bir firmaya ait kayık, tıra yüklenerek Torul Baraj Gölü'ne getirildi.

  Vinç yardımıyla göle indirilecek kayıkta bulunan ağ toplama vinci yardımıyla, Aydın'ın cesedinin içinde bulunduğu 62 metre derinlikteki otomobilin çıkarılmasına çalışılacağı öğrenildi. Dalgıcın halat bağlayacağı otomobilin, teknedeki vinç yardımıyla çekilmesi planlanıyor.

  Çalışmanın başlatılması için de, su altındaki araca ilk ulaşan ve o derinliğe dalabilen profesyonel dalgıç Rıza Birkan'ın, tekrar olay yerine çağrılmasına karar verildi. Birkan'ın, Gümüşhane'ye gelmek üzere yola çıktığı belirtildi.

  Öte yandan, Aydın'ın cesedinin bulunduğu Torul Baraj Gölü kenarına gelen annesi Zikriye Aydın, kız kardeşleri Müzeyyen Aydın ve Ümmühan Yavuz ile eşi Ganime, kızları Derna ve Gözde Aydın gözyaşlarını tutamadılar.

  Aydın'ın güçlükle teskin edilen yakınları, daha sonra geldikleri araçlarla Altınpınar beldesine götürüldüler.

  İstanbul'da bir yakınının cenazesine katıldıktan sonra geçen pazar günü Gümüşhane'ye dönmek üzere yola çıkan Fahri Aydın'dan, Giresun'un Tirebolu ilçesinde evini telefonla arayıp “İki saat içinde evde olurum” dedikten sonra bir daha haber alınamamıştı. Aydın'ın, Torul Baraj Gölü'ne düştüğü belirlenmişti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı