« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Golcüler G.Saray maçında yok

Antalyaspor, cuma akşamı oynayacağı Galatasaray maçının hazırlıklarını yarın tamamlıyor.

ANTALYA / DHA
SON GÜNCELLEME

Gaziantep deplasmanı dönüşünde Adana'daki konaklamayı yorgunluğu asgariye indirmek için yaptıklarını açıklayan Teknik Direktör Mehmet Özdilek "Maçın Cuma günü oynanacak olması zaman olarak bizi sıkıntıya düşürdü. Zaten Adana'da bir gece kalmamız da bu yüzdendi. Şimdi teknik, taktik ve performans için çalışmalarımızı kısa zamanda tamamlayıp, Galatasaray maçına dört dörtlük hazır olarak çıkmak istiyoruz" dedi.        

"TÜRKİYE'DE YENİLMEYECEK TAKIM YOK"        

Galatasaray maçının başlama saatinin 20.00 olması nedeniyle dünkü antrenmanı saat 18.00'de yapan kırmızı beyazlı takımda Balili, Veysel ve Volkan Altın ayrı çalıştı. Kırmızı Şimşek, Galatasaray maçının son taktik provasını perşembe günü yapacak ve kampta maç saatini bekleyecek. Özdilek, "Galatasaray'ın gücünü biliyoruz. Türkiye'de yenilmeyecek bir takımın olmadığını da. Kazanma yönündeki kararlılık ve inancımız bu maçta da tekrarlanacak. Tüm Antalyalıları desteğe davet ediyorum" diye konuştu.

Antalyaspor'un tecrübeli sol kanat oyuncusu Fatih Ceylan iyileşmesine rağmen Galatasaray maçında forma giyemeyecek. Uzun bir sakatlık döneminin ardından düz koşulara başlayan sol koridorun başarılı oyuncusunun 19 Aralık'ta deplasmanda oynanacak Kayserispor maçına yetişebileceği açıklandı. "Tek arzum Galatasaray maçında oynamaktı, ama kısmet değilmiş" diyen Fatih Ceylan, duygularını şu şekilde dile getirdi: "Kendimi iyi hissediyorum, ancak taktiksel anlamda takımla birlikte çalışamadığım için görev alamayacağım. Riske edilmemek doğru bir karar."

ANTALYA YÖNETİMİ DESTEK İSTEDİ  

Antalyaspor Yönetim Kurulu, tribünlerde Antalyaspor'u alkışlayacak taraftarın daha çok olması için çalışıyor. Başkan Akıncıoğlu "Tuttuğunuz takımı bırakın demiyoruz, ama önce yaşadığınız kentin takımına sahip çıkın" dedi.

Antalya, cuma akşamı oynanacak Antalyaspor- Galatasaray maçına kilitlen  di. Antalyaspor Yönetim Kurulu üyeleri bölge çapında bilet seferberliği başlattı. Yönetim Kurulu, geçen hafta yapılan toplantıda, kapalı tribünde kombine dışında kalan boş koltukların da satışına yönelik kararı onaylamıştı. Yönetici Emin Altıner, Antalyaspor Kulübü'nün böyle maçlarda para kazanması gerektiğine dikkat çekerek, "Herkesi sağduyulu olmaya çağırıyoruz. Antalya'da yaşayan herkesin kulübe destek vermesini istiyoruz" dedi. 

İL VE İLÇELERDEN TALEP YÜKSEK 

Başkan Hasan Akıncıoğlu, öncelikle Antalyaspor taraftarlarının rahat ve huzur içinde stada girmelerini amaçladıklarını belirtti. Akıncıoğlu, "Yönetici

arkadaşlarımız kentin önemli noktalarında daha çok taraftara ulaşmak için çalışıyor. Ayrıca, Antalya dışında bulunan il ve ilçelerden gelecek tüm futbolseverlerin erken saatlerde tribüne giriş yapmalarını ve Antalyaspor için tek vücut olmalarını istiyoruz" diye konuştu


Bunları da Beğenebilirsiniz