ANKARA HABERLERİ

Gölbaşı'nda kadınlara 'Stres Yönetimi' eğitimi

DHA
30.03.2017 - 10:05Son Güncelleme :
DHA

Mehmet DEMİR/GÖLBAŞI(Ankara), (DHA)- ANKARA Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Gölbaşı Belediyesi işbirliğinde, kadınlara yönelik 'Stres Yönetimi' ve 'Aile Hekimliği Farkındalığı' eğitimi düzenlendi.

Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen eğitime konuşmacı olarak katılan Ankara Halk Sağlığı Müdürlüğü Psikoloğu Özlem Aydın, 'Stresle Başa Çıkma', Aile Hekimliği Uygulama Şubesi Tıbbi Teknologu Emel Varlık ise 'Aile Hekimliği Farkındalığı' konularında Gölbaşılı kadınlara bilgi verdi. Psikolog Aydın, strese neden olan faktörlere değinerek, stresin etkileri ve stresle baş etme yöntemleri hakkında kadınlara bilgiler aktardı.

'Mükemmelliyetçilik, 'Ya Hep Ya Hiç', kişiselleştirme, aşırı genelleme' gibi stres yaratan düşünce biçimleri olduğunu anlatan Aydın, stres durumlarında kişilerin kalp çarpıntısı, nefeste daralma, çenenin kasılması, aşırı tedirgi gibi hisler yaşadığını kaydetti. Ardından Tıbbi Teknolog Varlık ise aile hekimliğinin amacını anlatarak, aile hekimliğinin temel hedeflerini aktardı. Kişilerin, aile hekimini bölge sınırlaması olmaksızın serbestçe seçebildiğini aktaran Varlık, şunları kaydetti:

"Bağlı bulunduğunuz aile hekimini Sağlık Bakanlığı Aile Hekimliği, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Ankara İl Sağlık Müdürlüğü resmi web sitesinden TC kimlik numarası ile öğrenilebilirsiniz. Zorunlu haller dışında aile hekimi üç aydan önce değiştirilemez. Aile hekimi değişikliği, kişilerin yazılı talebi üzerine hizmet almak istediği aile hekimince veya ilgili Toplum Sağlığı Merkezince yapılır."

Soru cevap bölümünün ardından eğitim sona erdi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Gölbaşı'nda kadınlara 'Stres Yönetimi' eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 10 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gölbaşı'nda kadınlara 'Stres Yönetimi' eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı