ANKARA HABERLERİ

Gölbaşı'nda engellilere yönelik bilgisayar kursu

AA / Soner Aksakal
29.02.2016 - 11:51Son Güncelleme :
AA / Soner Aksakal

ANKARA (AA) - Gölbaşı Belediyesi tarafından ilçedeki engellilere yönelik bilgisayar kursu açıldı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Gölbaşı Belediyesi ve İŞKUR tarafından düzenlenen kursa katılan engelli vatandaşlara, ofis programları, internet, e-posta, dosyalama, yazı biçimlemeye kadar birçok konuda eğitim veriliyor. 2 ay sürecek 160 saat süreli kursa katılanlar Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaya hak kazanacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, bu kurslar sayesinde engellilerin sosyal hayatlarına önemli katkıda bulunduklarını belirtti.

En büyük mutluluklarının engellilerin yüzünü güldürmek olduğunu aktaran Duruay, "Bizler engellilerimizi sosyal hayata adapte etmeyi, evlerine kapanmış engellilerimizi evlerinden çıkartmayı, açtığımız kurslarla engellilerimizin hayatını kolaylaştırmayı amaçladık" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Gölbaşı'nda engellilere yönelik bilgisayar kursu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 11 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gölbaşı'nda engellilere yönelik bilgisayar kursu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı