ANKARA HABERLERİ

Gölbaşı'na hatıra ormanı

DHA
28.04.2016 - 11:58Son Güncelleme :
DHA

Mehmet DEMİR/GÖLBAŞI(Ankara), (DHA)- GÖLBAŞI'nın Karşıyaka Mahallesi'nde geçtiğimiz yıllarda yanarak kül olan ormanlık alan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği İşleri Tanıtımı ve Teknik Yardım Derneği'nce yeniden ağaçlandırıldı. Bu kapsamda insan kaynaklarının geliştirilmesi hatıra ormanı ve fidan dikme töreni düzenlendi, yanan ormanlık alana 2 bin adet mavi sedir ve ladin fidanı dikildi.
Düzenlenen programa Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mazhar Yıldırımhan, AB Türkiye Delagasyonu Başkan Yardımcısı Bela Szombatı, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Ankara Orman Bölge Müdürü Mustafa Özkaya, AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkan Vekili Burak Çağatay Doğan ve çok sayıda davetli katıldı. Programda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mazhar Yıldırımhan ve AB Türkiye Delagasyonu Başkan Yardımcısı Bela Szombatı yaptıkları konuşmalarda şu görüşlere yer verdiler:
"İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı görünürlüğünü artırarak İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Yapının çevreci vizyonunu yansıtan ve nesiller boyu sürecek bir farkındalık aracı yaratmayı hedefliyor. İnsan kaynaklarının geliştirilmesi konusunda IPA fonlarından yardım almak için programlama esaslarını belirleyen çerçeve belgedir. Türkiye'nin istihdam, eğitim ve öğretim, ve sosyal içerme alanlarında karşılaştığı temel zorlukları ele almayı amaçlamaktadır. İKG OP genel hedefi "daha fazla ve daha iyi iş olanakları ile sürdürülebilir ekonomik büyüme ve daha fazla sosyal uyum yeteneğine sahip bilgi temelli ekonomiye geçişi desteklemektir".
Programda, AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkan Vekili Burak Çağatay Doğan tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Mazhar Yıldırımhan'a, AB Türkiye Delagasyonu Başkan Yardımcısı Bela Szombatı'ya ve Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay'a katkılarından dolayı sertifika verildi. Program sonunda, insan kaynaklarının geliştirilmesi hatıra ormanı ve fidan dikim programına geçildi. İlk fidanı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mazhar Yıldırımhan, AB Türkiye Delagasyonu Başkan Yardımcısı Bela Szombatı, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ve AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkan Vekili Burak Çağatay Doğan birlikte dikip, can suyu verdiler.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Gölbaşı'na hatıra ormanı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2016 tarihinde saat 11 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gölbaşı'na hatıra ormanı haberi güncellenecektir.

ANKARA YOL DURUMU
Ankara1 DERECE
Yol durumu »
ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
29 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:57
 • Guneş
  07:42
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:33
 • Yatsı
  19:06
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı