« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gol yağmuru

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İzmir 1. Amatör Küme'de zorlu geçecek bir sezonun startı verilirken, ilk hafta fileler tam 214 kez havalandı. (A)Gençler Ligi’nde ise 106 gol atıldı

NEFES KESTİ

İzmir 1.Amatör Küme'de mücadele geçtiğimiz hafta start aldı. 13 grupta 111 takımın 22 ayrı sahada yaptığı ilk gün karşılaşmalarında tam bir gol sağanağı yaşandı. 48 maçta fileler 214 kez havalanırken, müsabaka başına gol ortalaması 4.45 olarak gerçekleşti.

REKOR ATİLLA'NIN

Çoğunluğu toprak sahalarda, toz-toprak içinde oynanan maçlarda en farklı galibiyeti Kilimcitepe'yi 10-0 mağlup eden Atillaspor elde etti. Çamdibi İ.Y. , Naldöken'i 10-1, Demirköprü, Çocuk Esirgeme'yi 9-1, Kemalpaşa, Armutlu'yu 9-2, Derikonur ise Güraltay'ı 8-0 yendi,

SÜPER GENÇLER

A Gençler Ligi'nde ise 27 maçta 106 gol kaydedildi. Haftanın en farklı galibiyetinde 2. Grup'ta Gültepe'yi 14-0 yenen Tekelspor'un imzası vardı. Gençlerbirliği, Eşrefpaşa Esnaf'ı 6-1, Osmangazi, Bornova Bld’yi 5-0’la geçerken bu skorlar gollü geçecek bir sezonun habercisi oldu.

(A) GENÇLER

1.GRUP: Kemalpaşa-Y.Bornova: 0-3, İZSU-Ceylanspor: 1-0, Bornova Bld-Osmangazi: 5-0, Yolspor-Ç.Esirgeme: 2-2

2.GRUP: Mersinli-Altınırmak:2-2, Gültepe-Tekel: 1-14, Çamdibi İ.Y-GSİM: 0-2

3.GRUP: Gökova-Telekom: 2-4, Altındağ-Demirspor: 1-2, Umurbey-Ülkü: 1-3, Altınordu-Çamdibigücü: 2-1

4.GRUP: Şirinyer-Buca Bld: 0-4, Karabağlar-Kayaspor: 0-4, Güvenspor-Güraltay: 1-1, Şirinyer İ.Y-Ovakent: 2-0

5.GRUP: Büyükşehir Bld-Ö.Yeşiltepe: 2-0, Gençlerbirliği-Eşrefpaşa Esnaf: 6-1, Yeşilyurt-Diş Teknisyenleri: 4-3

6.GRUP: Gümüldür-Balçova İ.Y: 2-0, Menderes-Tire: 5-1, İncispor-Urla Gençlik: 1-0, Karagücü-Balçova: 1-0

7.GRUP: Esenspor-Menemen: 3-1, Çiğli Maltepe-İmbatlı Yıldırım: 3-3

8.GRUP: Ceyhan-Y.Doğan: 4-0, Mavişehir 79-Nergiz: 2-2, Karşıyaka Bld-Y.Örnekköy: 0-0

1.AMATÖR KÜME

1.GRUP: Havagücü-Altay: 3-0,Karşıyaka-Petkim: 1-3, Buca-İzmirspor: 1-0

2.GRUP: Ç.Mahalle Demirköprü-Çocuk Esirgeme: 9-1, Çamdibi İ.Y-Naldöken: 10-1, Tariş-Bornova (ertelendi), Altındağ-Yolspor: 1-3

3.GRUP: Toros-GSİM: 1-1, Ege Çağlayan- TEK: 1-0, Demirspor-GültepeKültür: 3-0, Gökova-Telekom: 1-1

4.GRUP: Çamkule-Umurbey: 1-2, Sümer-Ülküspor: 2-1, Çamdibispor-Özçamdibi: 4-1, Mersinli-Tekel: 1-5

5.GRUP: Güven-Buca Bld: 0-0, Derikonur-Güraltay: 8-0, Karabağlar-Ağaç İşleri: 4-5, Şirinyer-Kayaspor: 1-0

6.GRUP: Maliye-Bozyaka: 1-2, Kaleçamlık-Yeşilyurt: 0-0, Kilimcitepe-Atilla: 0-10, Gaziemirgücü-Ö.Yeşiltepe: 0-3

7.GRUP: Karantina-Balçova İ.Y: 1-6, Emniyet-Yeniköy: 4-2, Balçova Belediye-Balçovaspor: 1-1

8.GRUP: Dedebaşı-Esenspor: 2-1, Karşıyaka Bld-Bostanlı: 2-1, Demirköprü-İmbatlı Yıldırım: 2-3, Y.Örnekköy-Çiğli Maltepe: 4-2

9.GRUP: Çaybaşı-Ödemiş: 0-3, S.Efes-Konaklı: 4-1, Tire-Torbalı: 5-1, Gökçen-Bayındır: 2-1

10.GRUP: Alaçatı-Özdere: 1-1, Gümüldür-Karaburun: 5-0, Ürkmez-Urla Gençlik: 0-3

11.GRUP: Damlacık Yayla-Aşağıkızılca: 6-0, Halilbeyli-Örengücü: 2-2, Parsa-Çambel: 4-2, Kemalpaşa-Armutlu: 9-2

12.GRUP: Gerenköy-Bergama: 2-1, Y.Foça-Çandarlı: 6-0, Menemen-Dikili: 5-0, Göçbeyli-Kınık:3-2

13.GRUP: Asarlık-Çiğli Bld: 0-10, Ulukent-BTA: 1-1, Harmandalı-Emiralem: 3-0, Seyrek-Sasalı: 2-0

Kalite açısından en iyi maçların izlendiği (A) Gençler Ligi'nde ilk hafta karşılaşmaları büyük çekişmeye sahne oldu. 3. Grup'ta Gökova ile Telekom arısındaki zorlu mücadele 4-2 Telekom'un galibiyeti ile sona ererken, iki takımın futbolcuları da kazanmak için canlarını dişlerine taktılar.


Bunları da Beğenebilirsiniz