Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gol sıkıntısını çözmeliyiz

Orduspor maçı hazırlıklarına Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'nde başlayan Eskişehirspor'da hedef, son üç haftada yaşanan gol sıkıntısını çözmek.

Kemal ATLAN/ESKİŞEHİR,(DHA)
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor maçı sonrası çıkılan 3 günlük izin sonrası yeniden tesislerde bir araya gelen Eskişehirsporlu futbolcular, Orduspor maçı hazırlıklarına başladı.

Antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını cevaplayan teknik direktör Michael Skibbe, geride kalan beş haftayı değerlendirdi. Skibbe "Mili maçlar nedeni ile verilen arada gol atamama sıkıntımızın üstesinden gelecek bir çalışma programı izleyeceğiz. İyi oynamak kazanmaya yetmiyor. Yendiğimiz ve yenildiğimiz karşılaşmaları şöyle bir değerlendirdiğimiz zaman oynayan taraf bizdik. Son üç karşılaşmada oyunumuzun hakkını alamadığımızı düşünüyorum. Bu bizim gol bulma eksikliğimizden kaynaklanıyor. Bu duruma çözüm bulmamız gerekiyor. Bunun için 10 günlük arayı iyi bir şekilde değerlendirmeyi amaçlıyoruz" dedi.

SON VURUŞLARIN GOL OLMASI GEREKİYOR

Son vuruşların gol olması gerektiğini vurgulayan Skibbe, "Oynadığımız futbolun en önemli eksikliği gol bulamamak. Bu eksiklik de bizim son üç maçta ciddi puan kayıpları yaşamamıza neden oldu. Yapacağımız iki önemli şey var. İlk olarak yoğun maç trafiğine fiziksel olarak hazırlanmak zorundayız. İkinci olarak üstüne eğileceğimiz konu ise hücum organizasyonlarımızı golle sonuçlandıracak taktiksel çalışmaları yapmak olacak. Gençlerbirliği karşılaşmasında bu eksikliğimizi gördük. Galatasaray ve Trabzonspor karşılaşmalarında da iyi bir futbol sergilememize rağmen gol atamamızın cezasını çektik. Yediğimiz gollerden sonra rakiplerimiz geriye yaslanarak top yaptılar. Her üç maçta ilk golü biz atmış olsaydık, aynı Beşiktaş maçında olduğu gibi sahadan avantajlı bir şekilde ayrılmayı başarırdık" diye konuştu.

5 FORVETE ÖZEL ÇALIŞMA

Uzun ve zor lig maratonu süresince her futbolcudan faydalanmak durumunda olduklarını belirten Skibbe, 'Boyd, Kamara, Mehmet, Batuhan ve Serdar'ı Orduspor karşılaşmasına kadar istediğimiz performans düzeyine çıkartmak zorundayız. Alacağımız galibiyetler için bu futbolcuların büyük bir önemi var. Bu yüzden bu futbolcular ile yakından ilgileneceğiz. Trabzonspor maçı sonrası futbolcularıma verdiğim iznin takım üzerinde olumlu bir hava yaratacağını düşündüm. Öncelikli olarak aileleri ile biraz zaman geçirmeleri onları stresten kurtarmıştır. Şimdi antrenmanlar ile birlikte futbolcularla gerek toplu olarak, gerekse birebir konuşmalar yapacağız. Almış olduğumuz kötü sonuçların psikolojik etkilerini futbolcularımızın üzerinden kaldıracağız" dedi.

BATUHAN DAHA ÇOK GENÇ

Trabzonspor karşılaşmasında Batuhan Karadeniz'e neden şans verilmediği sorusu üzerine Skibbe, "Batuhan, sadece fiziksel olarak değil vuruş tekniği olarak da üst düzey bir futbolcu. O daha çok genç. Benim bir hoca olarak yapmam gereken en önemli şeylerin başında ona tecrübelerimi aktarmam olacaktır. Batuhan'ı Eskişehirspor'a başarı getirecek bir düzeye çıkartacağız. Ancak bu biraz zaman alacak. Teknik direktörlük kariyerim boyunca Batuhan kadar sık, hafif sakatlıklar geçiren bir futbolcu ile çalışmadım. Batuhan genç ve genç yaşına rağmen erken şöhret edinmiş bir futbolcu. Bana göre en büyük eksikliği tecrübesizlik. Batuhan'ın üst düzey yeteneklerinden faydalanmak her teknik direktörün en önemli hedeflerindendir. Ben de bunun için çalışacağım. Tecrübelerimi Batuhan'a aktaracağım. Batuhan ilerleyen zaman içerisinde daha iyi olacak. Ama bu biraz zaman alabilir" diye konuştu.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler