« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gol kralı Semih Şentürk

Turkcell Süper Lig'de 2007-2008 sezonu şampiyonluğunu ezeli rakibi Galatasaray'a kaptıran Fenerbahçe, teselliyi, “Gol Kralı” olan futbolcusu Semih Şentürk ile buldu. Sezonu 17 golle tamamlayan 25 yaşındaki Semih Şentürk, kariyerinde ilk kez bu unvanı aldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Bu sezon birçok maçta oyuna sonradan girmesine rağmen attığı kritik  gollerle takımına büyük katkı yapan ve adı “Nöbetçi Golcü”ye çıkan  Semih Şentürk, ligde çeşitli zaman dilimleri içinde toplam 27 maçta  forma giydi. Bunlardan 17'sinde ilk 11'de sahaya çıkan Semih, toplam 17  gol attı.

Öte yandan 50. sezonunu geçiren lig tarihinde 13'er kezle en çok “Gol  Kralı” çıkaran takım unvanını Galatasaray ile paylaşan Fenerbahçe,  Semih Şentürk'ün bu başarısıyla 14'e ulaşarak bu alanda ezeli rakibini  geride bırakmayı başardı. Ligde geçen sezon da “Gol Kralı” Fenerbahçe'den çıkmış ve Alex de  Souza 19 golle bu unvanı almıştı.

Öte yandan bu sezon 17 golle “Gol Kralı” olan Semih, ligin son 25  sezonunda en az golle bu unvanı ulaşan futbolcu oldu. Semih'ten önce  1983-84 sezonunda Galatasaray'da forma giyen Boşnak futbolcu Tarık  Hosiç, 30 maçta 16 golle “Gol Kralı” olmuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz