« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gol değil şampiyonluk istiyorum

Beşiktaş’ın formda forveti Mustafa Pektemek, bu sezon atacağı gollerden ziyade şampiyonluk kupasını kaldırmayı daha çok istediğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

YENİ sezona çok iyi bir giriş yapan ve adeta yeni bir transfer etkisi hissettiren Mustafa Pektemek, artık şampiyonluk istiyor. Diğer takımların hocasının değiştiğini kendilerinin ise aynı hocayla devam etmenin avantajına sahip olduğunu söyleyen Pektemek, “Ben sadece o kupayı kaldırmak istiyorum” dedi. Lig TV’ye konuşan Pektemek, “Golden ziyade şampiyon olmak istiyorum. Şampiyon olunca ne kadar gol atmışım bir önemi yok. Artık dördüncü senem. Şampiyonluk kazanmak istiyorum bu sezon. Bunu kesin başarabileceğime inanıyorum ve bunu gerçekten çok istiyorum” diye konuştu.

BİLİC HAKLI, İLK 11’DE DAHA İYİYİM

“Pektemek ilk 11’de başlayınca daha başarılı oluyor” diyen Slaven Bilic’e katıldığını belirten yetenekli oyuncu, “Hocama katılıyorum. Zaten geçen sezon ilk 11’de başladığım maçlarda daha başarılı oldum. Bu apaçık ortada. Sonradan girdiğim maçlarda ise çok faydalı olduğumu düşünmüyorum” dedi. İleri uçta oynadığında da kendisini çok daha iyi hissettiğini kaydeden Pektemek, “Fakat bu sağ veya sol taraflarda da yetersiz olacağımı düşünmüyorum” dedi.

BİZİM 4-4-2 TAKTİĞİMİZ FARKLI

Bu sezon geçilen 4-4-2 taktiğiyle istedikleri sonuçları aldıklarını kaydeden Pektemek, “Ancak bizde 4-4-2 zihniyeti, iki forvet ileride kalıyor, diğerleri de savunma yapıyor değil. Biz de orta sahaya yardıma gediyoruz. Maç içinde gerektiğinde tek forvet; önlü arkalı oynuyoruz. Çift forvet oynayı seviyorum. Üzerimdeki yükü hafifletiyor. Topu kazandığımda göreceğim daha çok kişi oluyor. Hava topuna çıktığımda da bir kişi daha oluyor. Bu şekilde daha rahat oluyor. Bir forvetle oynayınca stoperin biri boş kalıyor. İki forvette ise rakip de huzursuz oluyor” dedi.

DEMBA BA iLE OYNAMAKTAN MUTLUYUM

DEMBA Ba, karakterli, komple bir futbolcu. Sadece ileride durup skoru değiştirecek bir forvet değil. Gerektiğinde geriye gelip pas dağıtan, sağa sola yardıma giden ve mücadelesi üst düzeyde. Onunla oynamaktan çok mutluyum.

ALMEIDA iLE KIYAS DOĞRU DEĞiL

GEÇEN sezonki iyi dönemde Almeida’nın da katkısı oldu. Benim özelliklerim farklı, onun farklı. Ben ondan iyiyim diye kıyaslamaya girmeye gerek yok.

Pektemek’in

İDOLÜ: Fatih Tekke
HOBİSİ: Film izlemek, Play Station oynamak
FOBİSİ: Uçak korkusu
EKSİĞİ: Sol ayağı ve şut


Bunları da Beğenebilirsiniz