« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gol attırmaya doymaz kırmızı nedir bilmez

Fenerbahçe’nin flaş transferi Milos Krasiç dün İstanbul’a geldi.

Hüseyin KOYUNCUOĞLU
SON GÜNCELLEME

Sarı lacivertli taraftarları sahaya çıkmadan heyecanlandıran tecrübeli oyuncu gol atmaktan çok attırmaya bayılıyor. En dikkat çeken yanı da henüz kırmızı kartla tanışmaması.

FENERBAHÇE’nin Juventus’tan aldığı yeni transferi Sırp yıldız Milos Krasiç dün İstanbul’a geldi. 4 yıllık sözleşme imzalayacak olan 28 yaşındaki oyuncuyu, Atatürk Havalimanı’nda Fenerbahçe Futbol Takımı İdari Menajeri Hasan Çetinkaya ile medya sorumlusu Orkun Yazgan ile bir grup taraftarca coşkulu şekilde karşıladı. Fenerbahçe atkısını boynuna geçiren Krasiç, “Çok büyük olduğunu bildiğim bir kulübe geldim. Tekrar çok mutlu olduğumu söylemek istiyorum. Hep birlikte en iyisini başarmak istiyoruz. Caner ile CSKA Moskova’da birlikte oynamıştım. Çok iyi bir insan ve oyuncu. Yeni arkadaşlarımı da tanımak için sabırsızlanıyorum” dedi.

50 maçta, 20 asistle yıldızını parlattı

SARI lacivertli taraftarları daha sahaya çıkmadan heyecanlandıran Sırp yıldızın en büyük özelliği ise asistleri. Krasiç’in en dikkat çeken yanı da bugüne kadar profesyonel futbolculuk kariyerinde kırmızı kart görmemesi. Krasiç’in asist yeteneği ile Alex’in omuzlarındaki bu yükü hafifletecek. Sağ kanatta forma giymesi beklenen Krasiç, CSKA Moskova’da yıldızını 2008-2009 sezonunda 50 maçta yaptığı 20 asistle parlatmıştı. Tüm dikkatleri de bu şekilde üzerine toplamıştı.

266 maçta sadece 37 sarı kart gördü

KAPTAN Alex’in ise sarı lacivertli formayı giydiği 311 maçta, 143 asisti bulunuyor. Krasiç’in bir diğer önemli özelliği ise profesyonel kariyerinde hiç kırmızı kart görmemesi. Başarılı orta saha oyuncusu, oynadığı 266 resmi maçta kızarmadı, 37 sarı kart gördü. 7 milyon Euro bonservis bedeli ile Fenerbahçe’ye transfer olan Krasiç yıllık 2.3 milyon Euro garanti para maç başı ise 12 bin 500 Euro alacak.

27 numaralı formayı aldı

ATATÜRK Havalimanı’ndan Fenerbahçeli taraftarının sevgi gösterileri arasında ayrılan Krasic, bol bol fotoğraf çektirdikten sonra kulübün yolunu tuttu. Deniz Taksi’yle Anadolu yakasına geçen Sırp yıldız, Şükrü Saracoğlu Stadı’na da çıkıp 27 numaralı sarı lacivertli formayı sırtına geçirdi.

Galatasaray’a gol atmak istiyorum

F.BAHÇE’nin yeni transferi Krasiç, sarı lacivertli kulüple beraber kupalar almak ve Avrupa’da başarılı olmak istediğini söyledi. FB TV’ye açıklamalarda bulunan Sırp yıldız, iki sezon önce sarı lacivertli kulübe transferinin gündeme geldiğini fakat İtalya Ligi’nin o zaman daha fazla ilgisini çektiği için Juventus’u tercih ettiğini kaydetti.

Taraftarı bekliyor

Krasiç, F.Bahçeli taraftarlarla bir araya gelmek istediğini sözlerine ekledi. Krasiç, G.Saray derbisinde gol atması durumunda çok güzel bir duygu yaşayacağını ifade ederek, “O maçta gol atarsam çok güzel olacak” şeklinde konuştu.

Ayağının tozuyla müzeyi de gezdi

F.BAHÇE’nin yeni transferi Milos Krasiç, havalimanında coşkulu taraftarlarca karşılandı. Ardından da Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nı gezdi. Milos Krasiç soyunma odaları, saha içi, kulüp binası, F.Bahçe Müzesi ve Fenerium’u gezdi. Taraftarlara bol bol imza dağıtıp resim çektirdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz