« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gol atacağımı biliyordum

Galatasaray’a 90+4’te gol atarak maçın kahramanı olan Hasan Ali, açıklamalarda bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Galatasaray’a 90+4’te gol atarak maçın kahramanı olan Hasan Ali, Radyosspor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’nda yaptığı açıklamada “Gol atacağımı biliyordum. Oyuna girerken tasarladım. Attığım golün şans olmadığına inanıyorum. Belki son saniyede olduğu için şans diyorlar. Dikkat edilirse golden önce de pozisyonlarım var. Golümü önce aileme, sonra da askere gidecek İbrahim Hocamıza armağan ediyorum” dedi.

Bir maçta parlayıp, sonra sönen bir futbolcu olmayacağını belirten Hasan Ali Durtuluk, “Sürekli olacağım. Hakan Şükür’ü çok seviyor ve onu örnek alıyorum” dedi. 

KENDİMİ GOL ATMAK İÇİN HAZIRLADIM

Kendimi maça çok iyi hazırlamıştım. Gol atacağımı hissediyordum.

Oyuna girer girmez birkaç pozisyon yakaladım. Attığım golün şans olmadığını gösterecek performansı da sergiledim.  Maçtan önce de kendimi iyi hazırlamıştım, çok çalıştım, motive oldum, gol atmaya kendimi hazırladım. Golümü önce aileme, sonra da askere gidecek olan İbrahim hocamıza armağan ediyorum.

BİR ANDA PARLAYIP, BİR ANDA SÖNEN BİR FUTBOLCU OLMAYACAĞIM

Ben büyük maçlarda gol attıktan sonra gözden kaybolacak bir futbolcu değilim. Süreklilik sağlayacağım. Sezon başında iyi çalıştım. Umarım devamı gelir.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un altyapısından yetiştim. 3 senedir A Takım’dayım. Geçen sezon Oyak Renault’ta kiralık oynadım.

HAKAN ŞÜKÜR’Ü ÖRNEK ALIYORUM

Teknik bir futbolcuyum, fizik kalitesi daha tam yerine oturmadı, ama zamanla olacak.

Hakan Şükür’ü örnek alıyorum. Hakan ağabeyi çok seviyorum.. Oyun tarzı olarak belki ona benzemiyorum, ama kişilik ve kariyeri açısından onu örnek alıyorum.

İlk olarak kendi takımıma faydalı olmak, sonra da 3 büyüklere gitmek.

Abdullah Avcı, gençlere çok önem veriyor.   Benim gibi altyapıdan yetişip, A Takım’da olan 3 oyuncu daha var. Galatasaray maçında şans bana geldi. Ben de bunu iyi değerlendirdiğimi düşünüyorum.

Güzel bir de gol attım, çok mutluyum. Hocam bundan sonra 11’de şans verirse en iyi şekilde değerlendiririm.


Bunları da Beğenebilirsiniz