KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

Göksun’da Sağlık Çalışanları Terörü Kınadı

IHA
28.10.2015 - 12:42Son Güncelleme :

GÖKSUN SAĞLIK ÇALIŞANLARI, TERÖR SALDIRILARINI KINADI.

IHA

Kahramanmaraş’ın, Göksun ilçesinde bölücü terör örgütü PKK tarafından sağlık çalışanlarına yönelik yapılan saldırılar kınandı.
Dr.Süreyya Adanalı, Göksun Devlet Hastanesi’nde, Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır’da sağlık memuru Eyüp Ergen ve ambulans şoförü Şeyhmus Dursun memleketleri Şırnak’ta saldırı sonucu hayatlarını kaybetmeleri ve son olarak Şemdinli’deki devlet hastanesinin bombalı saldırı sonucunda kullanılmaz hale getirilmesi protesto edildi.
Başhekim Yardımcısı Dt. Cafer Arslan, “Bizleri bugünlere getiren ve gece, gündüz demeden sağlık hizmeti sunmaktan onur duyduğumuz belirtmek isterim. Genç, yaşlı, çocuk, kadın demeden tüm halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize yönelik alçakça saldırılarına devam ediyorlar. Şemdinli’deki bombalı saldırıda en büyük zararı Şemdinli’de bizden sağlık hizmeti bekleyen halkımız gördü. Tek amacımızın hayat kurtarmak olduğunu söylemek istiyorum. Terör bizi asla yıldıramayacak, terör değil, kardeşlik diyen gönüller, şifa veren eller kazanacak” dedi

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kahramanmaraş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kahramanmaraş ilinden Göksun’da Sağlık Çalışanları Terörü Kınadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 12 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Göksun’da Sağlık Çalışanları Terörü Kınadı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı