Gündem Haberleri

  Göksu Deresi için çalışıyorlar

  Hürriyet Haber
  10.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  PIRIL pırıl 14 öğrenci. Hepsinin de dersleri çok iyi. Yaşları 11 ile 16 arasında değişiyor. Yaşları küçük ama çevreye duyarlılıkları ve saygıları çok büyük. Bu konuda arı gibi çalışıyorlar. Üstelik merkezi Paris'te bulunan Avrupa Çevre Eğitim Vakfı'na üyeler.

  Çevreci öğrenciler, derslerinden arta kalan zamanda Göksu Deresi'nin kirliğini dünya platformuna taşımak için uğraş veriyor. Avrupa Çevre Eğitim Vakfı'nın öğrencilerle yürüttüğü ‘Derelerin korunması’ projesi kapsamında Fransa, Danimarka, İsveç, İspanya, İrlanda ve Ankara Bilim Lisesi öğrencileriyle internette çevre sorunlarına çözümler getirmeyi amaçlıyorlar.

  Proje Koordinatörü, TED İstanbul Koleji'nin Fen Bölüm Başkanı Gülden Karabulut, Sosyal Bölüm Başkanı Sermin Sergün ve bilgisayar öğretmenleri Tijen Akada başkanlığında toplanan öğrenciler 15 Kasım'dan beri yürüttükleri çalışmaları 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde internette yayımlanacak bir makalede duyuracaklar. Göksu Deresi'nin çevresinde dolaşarak fotoğraflar çeken ve sularından örnekler alan öğrenciler Beykoz Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Komisyonu yetkilileriyle de iletişim içinde. Çevreci gruptan Yeliz Güven, Bihter Abdullahoğlu, Gizem Mamıkoğlu, Arzu Toner, Bahar Arpacı, İrem Çalışkan, Barış Arpacı, Şebnem Cezayirlioğlu, Doruk Karabulut, Melisa Ötkür, Selin Gökçe, Sibel Karabeyoğlu, Soykan Ağar ve Burak Gazioğlu adlı öğrenciler ‘‘Çevre sağlığı için kamuoyu oluşturmak istiyoruz, toplumun ve yerel yönetimlerin bu konulara dikkatlerini çekmek istiyoruz’ diyorlar.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı