Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gökmen’in sağlık sigortası yokmuş

Antrenmanda geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Elazığsporlu futbolcunun, federasyon talimatlarına rağmen sigortasının yapılmadığı ortaya çıktı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
ELAZIĞSPOR’un önceki günkü idmanında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden futbolcu Gökmen Yıldıran’ın sağlık sigortasının yaptırılmadığı ortaya çıktı. 27 yaşındaki oyuncunun ailesi de 25 bin YTL tutarındaki tazminattan mahrum kaldı. Elazığspor Teknik Direktörü Şeref Tutaş ise, kulüplerin futbolcular için tam teşeküllü bir sağlık kuruluşundan rapor almak yerine, yüzeysel bir rapor ile yetindiklerini söyledi.

Talimatlara aykırı

Futbol Federasyonu talimatlarına göre, kulüpler sezon öncesinde bünyelerindeki oyuncuların lisansını çıkartmak için öncelikle özel sağlık sigortasını yaptırmak zorunda. Bunun yanında tam teşekküllü hastanelerden alınacak sağlık raporlarının da federasyona iletilmesi gerek. Ancak Elazığspor, Lig A’nın başlamasına 1 hafta kala talimatları yerine getirmediği bildirildi.

Gökmen Yıldıran’ın cenazesi, dün Elazığspor Tesisleri’nde düzenlenen törenin ardından Gökmen’in memleketi Bursa’nın Orhangazi İlçesi’ne götürüldü.

Bunları da Beğenebilirsiniz