Ege Haberleri

EGE

  Göklerden inmeyecek

  Hürriyet Haber
  18.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TATVAN-Ahlat arasındaki Kıyıdüzü Köyü yakınlarında teknik arıza nedeniyle düşen Skorsky tipi helikopterin pilotu üsteğmen Emrullah Başer Özen'in cenazesi dün öğlen Bostanlı Beşikçioğlu Camii'ne getirildi. 25 yaşındaki Özen, burada düzenlenen askeri tören ve cenaze namazından sonra Kadifekale Şehitliği'nde toprağa verildi.

  CENAZE törenine Ege Ordu Komutanı Orgeneral Çetin Doğan, NATO Güneydoğu Avrupa Müşterek Kuvvetler Komutanı Orgeneral Tamer Akbaş, Karşıyaka Belediye Başkanı Şebnem Tabak, İl Emniyet Müdürü Hasan Yücesan da katıldı.

  Yürek parçalayan manzara

  ORMAN Bölge Müdürlüğü'nden emekli baba Vehbi ve anne Müjgan Özen'in şehit verdikleri tek çocukları için döktükleri gözyaşı, törene katılan herkesi hıçkırığa boğdu. Bir pilot annesi baygınlık geçirirken, anne Müjgan Hanım yakınlarının yardımıyla ayakta durabildi. Komutanlarla en ön safta cenaze namazını kılan baba Vehbi Özen oğlunun bayrağa sarılı naaşına kapanıp ‘‘Vatan sağolsun yavrum. Artık cennete uçuyorsun’’ diye gözyaşı döktü. Anne Özen'in, başsağlığı dileyen Orgeneral Akbaş'a ‘‘Oğlum çocukluğundan beri hep uçmak istemişti. Tek hayali pilot olmaktı. Şimdi şehit de oldu. O artık göklerden hiç inmeyecek’’ demesi yürekleri dağladı.

  BABA Özen, yürüyüş kortejinde bir üsteğmenin taşıdığı oğlunun fotoğrafını öperek, törenin ardından kendisine verilmesini istedi. Özen'in bu sırada gözyaşlarını tutamayan bir üsteğmene, ‘‘Ağlama yiğidim. Emrullah ebediyete uçtu. Hepiniz bizim evladımızsınız. Vatan sağolsun’’ diye haykırışı herkesi ağlattı.

  Şehit Pilot Üsteğmen Emrullah Başer Özen'in adeta gözyaşı seline dönüşen cenazesine başta Ege Ordu Komutanı olmak üzere üst düzey subaylar, emniyet yetkilileri ailesi ve yakınları katıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı