Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gökkuşağı dalga dalga yayılıyor

  Hürriyet Haber
  02.09.2013 - 21:21 | Son Güncelleme:

  Geçtiğimiz günlerde 64 yaşındaki Hüseyin Çetinel'in gökkuşağı renklerine boyadığı Cihangir'deki merdivenin gri renge boyanması başta sosyal paylaşım sitelerinde olmak üzere büyük tepki çekmişti. İstanbul'dan Edirne'ye İzmir'den Diyarbakır'a Türkiye'nin birço ilinde gökkuşağı eylemi yaşanıyor. Kadıköy'de de kaldırım babaları gökkuşağı renklerine boyandı.

  İZMİR'DE MERDİVENLER PİYANO OLDU / FOTO GALERİ

  DİYARBAKIR'DA SOKAK RENKLENDİ / FOTO GALERİ

  DÜNYANIN RENGARENK ŞEHİRLERİ / FOTO GALERİ

  KADIKÖY'DE DE GÖKKUŞAĞI

  Kadıköy Altıyol Caddesi'nde bulunan 'kaldırım babaları' da gökkuşağı renklerine boyandı.

  KADIKÖY'DE YELDEĞİRMENİ DUVAR BOYAMA ŞENLİĞİ / FOTO-GALERİ

  EDİRNE'DE BELEDİYE YARDIMI

  EDİRNE Belediyesi ekipleri, devlet hastanesine çıkılan 37 basamaklı beton merdivenleri, gökkuşağı renklerine boyadı. Kente değişik bir renk katmak için merdivenleri boyadıklarını söyleyen Edirne Belediye Başkanı CHP’li Hamdi Sedefçi, "Hayat tüm renkleriyle güzel" dedi. Edirne Belediye Başkanlığı Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı 10 kişilik bir ekip, Sarıcapaşa Mahallesi Cami Sokak üzerindeki devlet hastanesine çıkan beton merdivenleri boyadı. Yaklaşık 2 saat süren çalışmada 37 basamaktan oluşan merdivenler gökkuşağı renklerine boyandı. Sarıcapaşa Mahalle Muhtarı Hasan Güzelli, belediyenin boyadığı merdivenlerin sokağa renk getirdiğini ifade ederek teşekkür etti.

  EDİRNE'DE MERDİVENLER RENKLENDİ / FOTO GALERİ

  Edirne Belediye Başkanı CHP’li Hamdi Sedefçi, boyanan merdivenlerin kente farklı bir renk kattığını ifade ederek, "Gökkuşağı her zaman insanlara huzur veriyor. Bizde bunu düşünerek merdivenlerimizi boyadık. Özellikle hastaneye çıkan bir merdiveni seçerek renklendirdik. Hastaneye ya hasta gider, ya da hasta yakını. Üzüntülü, sıkıntılı hasta ve hasta yakınlarımızı düşünerek, bu merdivenleri renklendirelim istedik. Hayat tüm renkleriyle güzel" diye konuştu.

  Sarıcapaşa Mahallesi Cami Sokak üzerinde Edirne Devlet Hastanesi sokağına çıkan renkli merdivenleri görenler şaşırırken, beğendiklerini ifade etti. Bazı vatandaşlar da belediye ekiplerinin boyama çalışmalarına yardım etti./ Engin ÖZMEN/EDİRNE,(DHA)  Etiketler: merdiven , son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı