Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gökhan Zan'dan iddialı açıklama

Milli futbolcu Beşiktaşlı Gökhan Zan, ligin ilk 5 haftasını kayıpsız geçmeleri halinde şampiyonluğun en büyük adayı olacaklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Gökhan Zan, kız kardeşinin düğününe katılmak ve hasret gidermek üzere geldiği Hatay'da, Beşiktaş'ın bu sezon şampiyonluğa ulaşacağına inandığını belirtti.

Yapılan transferler ile güçlendiklerini ve teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile şampiyonluğun en büyük adayı olduklarını ifade eden Zan, konuşmasını şöyle devam etti:
"Aramıza katılan yeni arkadaşlar gücümüze güç katacak. Avusturya ve Almanya kampı, özellikle eski ve yeni oyuncuların kaynaşması açısından fevkalade geçti. İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Beşiktaş Ertuğrul Sağlam ile yeni bir dönem başlattı. Bu dönem, taraftarlarımız sürekli olarak bizleri alkışlayacak ve bizler de başarılarımızla gurur duyacağız. Sezona iyi başlamamız ve ligin ilk 5-6 haftasını kayıpsız geçmemiz halinde, bizi kimse tutamaz, şampiyonluğun en büyük adayı oluruz. Bu sezon bütün kupalara talibiz. Hem Şampiyonlar Ligi hem de süper lige, Beşiktaş'ın ismini altın harflerle yazdıracağız."

Zan, Tigana'dan sonra Beşiktaş'ın başına getirilen Ertuğrul Sağlam'ın futbolun içinden gelmesinin kendileri için bir avantaj olduğunu belirterek, şunları dile getirdi:
"Futbolcu psikolojisinden çok iyi anlıyor. Kararlı, otoriter ve disiplinli tavırlarıyla örnek bir insan. Bizi şimdiden şampiyonluğa inandırdı. Heyecanımızı sürekli tazeliyor. Beşiktaş bu sezon sağlam ve kararlı. Hem Avrupa'da hem de Türkiye'de başarılı olmak zorundayız. Taraftarımıza borcumuzu ödemeliyiz."

Yönetimin yabancı defans oyuncu arayışını anlayışla karşıladığını belirten Zan, "Bizler profesyonel oyuncularız. Çıkarız sahada en iyisini yaparız. Yönetim kurulumuzun yabancı oyuncu transfer isteğini saygıyla karşılıyorum. Onlar Beşiktaş'a en iyisini yapmaya çalışıyor" diye konuştu.

Zan, milli takımın Avrupa Futbol Şampiyonası eleme grubundan lider olarak çıkacağını da ileri sürerek, "Fatih Terim ve bizler, Türk halkına söz verdik. Gruptan çıkacağız" diye sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler