ADANA HABERLERİ

Gökhan Yağ CHP Adana İl Başkanı Oldu

IHA
03.09.2015 - 15:09Son Güncelleme :

CUMHURİYET HALK PARTİSİ (CHP) ADANA İL BAŞKANLIĞI GÖREVİNE İL YÖNETİM KURULU KARARIYLA İL BAŞKAN VEKİLİ VE ÖRGÜTLERDEN SORUMLU İL BAŞKAN YARDIMCISI GÖKHAN YAĞ GETİRİLDİ. YÖNETİM KURULU ÜYELERİNE TEK TEK TEŞEKKÜR EDEN YAĞ, GÖREVİ DEVRALDIĞI BURHANETTİN BULUT’A İL BAŞKANLIĞI GÖREVİ BOYUNCA VERDİĞİ HİZMETLERDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİP ÇİÇEK TAKDİM ETTİ.

IHA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanlığı görevine İl Yönetim Kurulu kararıyla İl Başkan Vekili ve Örgütlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Gökhan Yağ getirildi. Yönetim Kurulu üyelerine tek tek teşekkür eden Yağ, görevi devraldığı Burhanettin Bulut’a İl Başkanlığı görevi boyunca verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür edip çiçek takdim etti.
Burhanettin Bulut’un milletvekili aday adayı olmak için istifasının ardından boşalan CHP Adana İl Başkanlığı görevi için bugün gerçekleştirilen İl yönetim Kurulu toplantısında seçim yapıldı.
Yönetim Kurulu oybirliğiyle aldığı kararla İl Başkanlığı görevine İl Başkanvekilliği görevini yürüten Gökhan Yağ’ı getirdi. İl Başkanlığı görevine layık olmaya çalışacağını belirterek Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür eden Gökhan Yağ, il örgütü olarak ilk hedeflerinin 1 Kasım’da CHP’yi Adana’da birinci parti yapmak olduğunu söyledi.
Türkiye’nin CHP iktidarına ihtiyacı olduğunun altını çizen Yağ, “Adana’daki oy oranımızı artırıp birinci parti olmak ve milletvekili sayımızı da artırmak zorundayız. Bugün her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Gün Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarı için mücadele etme günüdür” dedi.
Yağ, yönetim kurulu toplantısından sonra görevi devraldığı eski İl Başkanı Burhanettin Bulut’a da verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür edip çiçek takdim etti. Bulut da yeni görevinde başarı dilediği Yağ’dan aldığı çiçeği yönetim kurulunun 24 yaşındaki yeni üyesi Rabia Derman’a verip ona da başarı dileklerini iletti.
GÖKHAN YAĞ KİMDİR?
1982 yılında Adana’da doğdu. Tarsus Amerikan Lisesi’ni bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümünü bitirdi. Amerika Birleşik Devletleri’nde uluslararası ilişkiler eğitimi aldı. Eski Seyhan Belediye Başkanı Ahmet Cevdet Yağ’ın oğlu olan Gökhan Yağ, 2002’de CHP’ye üye oldu. 2002-2005 yılları arasında CHP Genel Merkezi’nde gençlik kollarında aktif bir şekilde görev aldı. 2 yıl boyunca Genel Merkez’de Eğitim Komisyonu Başkanlığı yaptı. 2005 yılında geri döndüğü memleketi Adana’da kendi kurduğu şirketle ticari faaliyetlerine devam eden Gökhan Yağ, ocak ayında İl Başkanlığı görevine atanan Burhanettin Bulut’un teklifiyle önce il yönetim kurulu üyesi, ardından İl Başkanvekili ve Örgütlerden Sorumlu İl Başkan yardımcısı olarak görev yaptı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Gökhan Yağ CHP Adana İl Başkanı Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Eylül 2015 tarihinde saat 15 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gökhan Yağ CHP Adana İl Başkanı Oldu haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:34
  • Guneş
   07:13
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:18
  • Akşam
   17:35
  • Yatsı
   19:03
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı