GeriFutbol Gökhan Töre'ye zorla getirilme kararı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  12
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gökhan Töre'ye zorla getirilme kararı

Gökhan Töre'ye zorla getirilme kararı
refid:28735840 ilişkili resim dosyası

Beşiktaş’lı futbolcu Gökhan Töre hakkında, barda silahla yaralandığı olayla ilgili dava kapsamında duruşmaya zorla getirme kararı verildi.

Milli futbolcu Gökhan Töre ile arkadaşlarının 21 Nisan 2014'te Şişli'de bir barda çıkan olayda silahla ateş açılması sonucu yaralanmalarına ilişkin davanın görülmesine dün başlandı. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya firari sanık Korhan Bahadır ile diğer sanık Hasan Kutlu katılmadı. Sanık Kutlu’nun avukatının hazır bulunduğu duruşmaya müştekiler Mahir Arslan ve Kadircan İpekçi de geldi. Duruşmaya olayda yaralanan diğer müşteki Gökhan Töre ise katılmadı.

Mahkeme kimlik tespitlerinin ardından müştekileri dinledi. Mahir Arslan eğlenmek için gittiği gece kulübünde olayın yaşandığını anlattı. Gece kulübünde eğlenirken yan masalardan önce bağırışma sesleri duyduğunu belirten Arslan “Daha sonra iki el silah sesi duydum. Kalabalık olduğu için kimin ateş açtığını göremedim. Seken mermilerden dolayı sağ dizimden yaralandım. Sanıkları tanımıyorum, şikayetçi değilim. Hastane masrafımın ödenmesini talep ediyorum.” diye konuştu.

Gökhan Töreye zorla getirilme kararı GÖKHAN TÖRE'YE SİLAHLI SALDIRIDuruşmada ifade veren diğer müşteki Kadircan İpekçi, Gökhan Töre ve diğer arkadaşlarıyla barda iken birden silah sesi duyduğunu söyledi. İpekçi, “Sırtımdan vurulduğumu hissettim. Kimin ateş açtığını görmedim. Olaydan dolayı spor dünyasındaki itibarımı kaybettim. Bir yıldan beri işsizim. İş bulamıyorum. Sanıktan da mekandan da şikayetçiyim.” dedi.

Olay tarihinde gece kulübünün sorumlu müdürü olan Musa Aksoy ise tanık olarak ifade verdi. Olayın nasıl geliştiğini bilmediğini savunan Aksoy, olaydan sonra güvenlik kameraları görüntülerini emniyete teslim ettiklerini kaydetti.

Sanık Hasan Kutlu’nun avukatı Hakan Ülkü, önümüzdeki celse müvekkilleri Kutlu’yu duruşmada hazır edeceklerini belirtti.

Davaya ilişkin ara kararlarını açıklayan mahkeme, Töre’nin de aralarında bulunduğu ve duruşmaya katılmayan diğer müştekiler hakkında zorla getirme kararı verdi.Yorumları Göster
Yorumları Gizle