« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gökhan tamam sıra kulüpte

Her fırsatta siyah beyazlı forma ile mücadele etmek istediğini dile getiren genç futbolcu, kulübü Rubin’e “Artık Türkiye’de oynamak istiyorum. Bu nedenle bonservisimin çözümü konusunda yardımcı olmanızı istiyorum” dedi.

İsmail Er
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ Kulübü ikinci Başkanı Ahmet Nur Çebi ve Ahmet Kavalcı, sportif direktör Önder Özen ile yaptıkları toplantı sonucunda iki yıldır izlenen ve Beşiktaş’a kazandırılmak istenen Rubin Kazan’a oynayan Gökhan Töre’ye ‘Evet’ dedi. Beşiktaş takımında oynamak istediğini ifade eden milli futbolcunun menajeri Ahmet Bulut “Bu transferin kilidini Rubin Kazan açar. Bu nedenle siyah beyazlı kulübün yönetimi bu oyuncunun bonservisini çözmesi gerekir” yorumunu yaptı. İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi ise oyuncu tarama ekibinden Fikret Demirelv e Reşat Çağın’ın iki yıldır takip ettiği yıldız oyuncu için tüm imkanları seferber edeceklerini belirtti.

‘BIRAKIN BEŞİKTAŞ’A GİDEYİM’

ALMANYA doğumlu olan milli futbolcu tatil için geldiği Türkiye’de Beşiktaş ile sözleşme imzalamak için hazır olduğunu ifade ederek “Rubin Kazan yönetimine kesin cevabımı verdim. Artık Türkiye’de oynamak istiyorum. Geçen sezon Rus takımında 7 maç oynatıldım. İstenmediğim yerde de durmamın anlamı yok. Bu nedenle sizlere fazla yük olmak istemiyor ve bonservisimin çözümü konusunda yardımcı olmanızı istiyorum. Türkiye’den Beşiktaş benimle ciddi şekilde ilgileniyor. Beni bırakın ve Beşiktaş’a gideyim” ifadelerini kullandı.

REFERANSLARI KUVVETLİ

RUS ekibinin Gökhan Töre için 5 milyon Euro istemesi üzerine yönetim kurulu ile fikir alış verişinde bulunacaklarını ifade eden Ahmet Nur Çebi “Gökhan Töre Beşiktaş’ta oynamak için ısrarcı. İstediği para sorun değil. Bonservis ücretinde indirim yapılmazsa kiralık talebinde bulunacağız. Bayer Leverkusen, Chelsea ve Hamburg gibi takımların formalarını giyen Gökhan Töre Milli Takımımızın da vazgeçilmez oyuncusu. Bir çok teknik adamdan referans aldık. Geçen yıl da takımda görmek istediğimiz oyuncular arasındaydı” açıklamasını yaptı.

Çok doğru transfer

Şenol USTAÖMER

GÖKHAN’ı Almanya’dan Türkiye’ye alıp gelen benim. 15 yaş seçmelerine ben getirdim. Süratli dripling yapar. Beşiktaş aldıysa doğru transfer yaptı.

Takım disiplinine uyarsa

Gökhan KESKİN

TÜRKİYE’nin orta alanda aradığı önemli isim. Müthiş tekniği var. Yeter ki takım disiplinine uysun. Çok yararlı olur. Milli takımın da önemli ismi olacaktır.

Tam aranılan isim

Yusuf ŞİMŞEK

YURTDIŞINDAN ve milli takımdan takip ettiğim önemli oyuncu. Bileklerine hakim. Beşiktaş taraftarlarının aradığı isim. Anlaşma olursa süper.

Farkı hızı ve şutu

Kenan BAŞARAN

Eğer Beşiktaş, iyi bir kadro kuramazsa Gökhan Töre ilk 11’in değişilmezi olur,  İyi kadroda ise derinlik yaratır. Onu farklı yapan şey hızı ve şutları.


Bunları da Beğenebilirsiniz