« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gökhan Öner'e "41 kere" maşallah

Geçen yıl Altınordu Konak Belediyesi ile 2. Lig'den Acıbadem Erkekler Ligi'ne çıkmayı başaran Gökhan Öner, gelecek sezon da takımının başında.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Voleybol Erkekler 2. Ligi'nde Altınordu Konak Belediyespor'la Acıbadem Erkekler Ligi'ne çıkmayı başaran 41 yaşındaki Gökhan Öner, "Voleybol kariyerim için son 5 senedir uzun vadeli plan yapmıyorum, sezonun son maçının ardından ayakkabılarımı çıkardığımda gelecek yıl için değerlendirmemi yapıyorum" dedi.

Gökhan Öner, AA muhabirine yaptığı açıklamada, voleybola başladığı 1988 yılında SSK takımıyla 2. Lig'de oynadığını, uzun bir aradan sonra geçen yıl tekrar 2. Lig'de mücadele ettiğini söyledi. Yakaladıkları başarıyla mutlu sona ulaştıklarını kaydeden Gökhan Öner, "2. Lig'de işler daha az parayla ve daha çok gönülle yürüyor. Benim için de çok iyi bir tecrübe oldu" dedi.

Öner, Konak Belediyesi Başkanı Hakan Tartan'ı n desteğiyle, antrenör Aykut Lale ile takımı oluşturduklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Play-off'lar dahil sadece 1 mağlubiyet aldık. Voleybol erkekler liginde İzmir'i Arkas Spor'la birlikte temsil edeceğiz. Bu önemli bir olay. Bu inşallah bütün spor dallarında olur. İzmirliler sporu seviyor ve destek veriyor. Gelecek sezon hedefimiz öncelikle play-off'a kalmak olacak. Ligde 6-7 takım çok ciddi bütçelerle ve Avrupa hedefiyle kuruluyor. Bizim de gizli hedeflerimiz elbette var ama öncelikli olarak play-off'u zorlamak için mücadele edeceğiz. Gelecek sezon için 3 yabancı oyuncuyla oynamayı düşünüyoruz, bunların dışında 2 ya da 3 Türk oyuncuyu kadromuz katacağız."

 "Voleybolu çok seviyorum"

Voleybolu çok sevdiğini, bu nedenle bu yaşa kadar devam edebildiğini kaydeden Gökhan Öner, şunları kaydetti:

"Kendime iyi baktığımı düşünüyorum. Voleybol benim işim. Bu yaşlarda 1. Lig'de oynayan oyuncu sayısı az, rahmetli Paidar ağabey 42-43 yaşında oynuyordu. Ben şimdiden 1. Lig'e hazırlanmaya başladım. Hem kendi adıma adıma hem takımım için başarılı olmak istiyorum. Voleybol kariyerim için son 5 senedir uzun vadeli plan yapmıyorum, sezonun son maçının ardından ayakkabılarımı çıkardığımda gelecek yıl için değerlendirmemi yapıyorum. Her sezon sonunda yıl içi değerlendirmemi yapıp, ona göre karar veriyorum. Vücudum izin vermediği zaman oyunculuğu bırakırım ama voleyboldan kopmayı düşünmüyorum."

Bunları da Beğenebilirsiniz