« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gökdeniz Karadeniz Arda Turan'ı bu sözlerle vurdu

Rubin Kazan'da forma giyen Gökdeniz Karadeniz, Rus ekibinde büyük başarılara imza atmasına rağmen medyada Arda Turan kadar konuşulmamasına sitem etti. Tecrübeli futbolcu, "Ben, Barcelona, Chelsea, Atletico Madrid, Tottenham hepsine gol attım" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Rus ekibi Rubin Kazan'da top koşturan başarılı futbolcumuz Gökdeniz Karadeniz, TRT'ye çok konuşulacak açıklamalar yaptı.

Sezona takım olarak kötü başladıklarını ifade eden Gökdeniz, "İlk 4-5 hafta iyi geçmedi. Ama daha sonra toparlandık. Çünkü genç bir takımımız var. Ligin ortalarında iyi bir takım olmaya başladık ve iyi sonuçlar almaya başladık. Rusya Kupası'na devam ediyoruz. Lokomotiv ile oynayacağız önümüzdeki turu. İlk yarı güzel geçti diyebilirim, hem kendim adına hem takım adına. Çünkü genç bir takım olduğumuz için beklentiler çok üst seviyede değil, daha çok uzun vadede planlamalar yapılıyor" diye konuştu.

"RUSYA, İSPANYA'DAN DAHA YAKIN AMA..."
"Gökdeniz niye bu kadar gözlerden uzak kaldı? Hep Arda konuşuluyor. Yurt dışındaki futbol elçimiz Arda deniliyor. Ama hiç senin adın anılmıyor. Bu durum biraz da senin tercihin mi? Yoksa kendiliğinden mi böyle oldu?" sorusuna deneyimli oyuncu şu cevabı verdi:

"Hayır. Bu benim tercihim değil, Türk basının tercihidir. Gözden uzak olan herhalde gönülden de ırak oluyor. Gerçi Rusya daha yakın İspanya'dan ama! Neredeyse sınır. Ben işimi yapıyorum, artık o Türk kamuoyuna, Türk basınına ait birşey. Sonuçta ben de isterim oradaki başarılarım daha çok gündeme gelsin. Çünkü oradaki insanlar 'Türk' diyor. 'Türk Gökdeniz' diyor. Yani 'Gökdeniz Karadeniz' ya da 'Trabzonlu Gökdeniz Karadeniz' demiyorlar. Sonuçta bu gururu da ben orada yaşıyorum. Benle beraber bu gururu orada yaşayanlar da var. Oradaki insanlara da sizin sormanız lazım. Burada bunları benim anlatmamam gerekiyor."

Gökdeniz Karadeniz Arda Turanı bu sözlerle vurdu

"GOL ATTIĞIM DEVLERİ SAY SAY BİTMEZ"
Gökdeniz, "Rusya'da çok önemli başarıların var. Stadın açılış maçında gol attın, Barcelona deplasmanında golün var. Yıllarca Rusya Ligi'nde oynamak çok önemli bir başarı, bu konu da neler söyleyeceksin?" sorusunu ise, "Bu golleri saymak mı gerekiyor? Barcelona, Chelsea, Atletico Madrid, Tottenham, İnter yani bunları say say bitmez aslında ama sonuçta az önce de söylediğim gibi bunları benim söylememem gerekiyor. Gerçi takdir edenler de var. Takdir ettikten sonra benim için çok önemli değil, yeter ki ben kendi işimi yapayım" diye cevapladı.

"RUBIN KAZAN KALMAMI İSTİYOR"
"Artık 34-35 yaşına geldin. Takımınla sözleşmen 2016'da bitiyor. Futbolu Rubin Kazan'da mı bırakmak istiyorsun yoksa Trabzon'a dönüp son senende Trabzonspor'da oynamak istiyor musun?" şeklindeki soruya Gökdeniz Karadeniz, şu yanıtı verdi:
"Benim bu sene 7. senem Rubin Kazan'da. 2016'da sözleşmem bitiyor. Ama her an sürpriz olabilir, uzatabiliriz. Çünkü kulüpten öyle bir istek var. Gerçi ben de sıcak bakıyorum. Önümüzdeki günlerde bu durumu daha netleştirip, kamuoyuna açıklayacağız. Ama 2016'da futbolu bırakmayacağımı söyleyebilirim. Hem kulüp de bırakmamı istemiyor. Biraz daha uzatacağım. Ama Türkiye'ye dönmeyi düşünmüyorum. Çünkü oradaki insanlar beni seviyor, ben de onları seviyorum. İnsan sevip ve sevildiği yerden de ayrılmak istemez. Türkiye'ye dönüşe o yüzden sıcak bakmıyorum. Gönül isterdi ki futbolu Trabzonspor'da bırakayım ama şimdiki şartlar onu göstermiyor."

Gökdeniz Karadeniz Arda Turanı bu sözlerle vurdu

"FENERBAHÇE VE GALATASARAY'DAN TEKLİF ALDIM"
Gökdeniz Karadeniz, "Rusya'daki 7 yıllık süreçte Türk basınında 'Gökdeniz'i Galatasaray istiyor, Fenerbahçe istiyor' diye haberler çıktı. Böyle teklifler aldın mı?" sorusuna "Bunlar doğru" yanıtını verdi.

Deneyimli oyuncu, "7 yıllık periyotta değişik sezonlarda teklifler aldım. Bunlar doğru. Ama sonuçta olmadı. Değerlendirmedik hem ben hem kulübüm. Hayırlısı böyleymiş demek ki 7. senemi burada dolduruyorum. Benim için çok güzel bir şey" ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler