« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gökdeniz: Avrupa'da oynamak istiyorum

Trabzonspor'un yıldız oyuncusu Gökdeniz Karadeniz, Trabzonspor'un şampiyonluk şansının en az diğer adaylarınki kadar olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Gökdeniz Karadeniz, Tam Saha Dergisi'nde yer alan röportajında, bordo-mavili takımda geçen sezon yeni bir oluşum yaşandığını belirterek, “15'e yakın oyuncu transfer edildi. Bu oyuncuların da bir uyum süreci var. Geçtiğimiz sezon 7-8 haftalık bir uyum sorunu yaşadık. Saha sonuçları kötü olunca da ligden koptuk” dedi.

Geçiş dönemini atlattıklarını ifade eden Gökdeniz Karadeniz, “Bu sezonun çok farklı olacağını düşünüyorum. Artık oturmuş bir kadromuz var. Geçtiğimiz sezonun kadrosuna 1-2 takviye yaptık sadece. Bu sezon Trabzonspor'un şampiyonluk şansı en az diğer adaylarınki kadar var” diye konuştu.

Gökdeniz, Avrupa Kupası'ndan elenmelerinin kendi düşüncesine göre iyi olduğunu kaydederek, şöyle devam etti:
“UEFA Kupası'nda hem ülkemizi hem de Trabzon'u temsil etmek tabii ki çok güzel bir şey ama gerçekçi olmak gerekirse UEFA Kupası'nı kazanmamız söz konusu değildi. Bu imkânsız bir şey. Hedeflerinizi gerçekçi koyacaksınız. Şimdi bizim rakiplerimiz Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş. Bunların hepsi Avrupa'da inşallah çok başarılı olurlar, yollarına devam ederler ve ligde tökezlerler. Camiamızın çok uzun zamandır bir şampiyonluk özlemi var. Biz lig şampiyonu olalım, diğerleri de Şampiyonlar Ligi'nde, UEFA Kupası'nda final oynasın. Herkes mutlu olsun.”

AVRUPA'DA OYNAMA İSTEĞİ

Gökdeniz, sezon başında kendisine İngiliz ve Alman kulüplerinden teklif geldiğini belirterek, “Bu sezon Avrupa'ya gitmeyi istedim ve yönetimle konuştum ama izin vermediler. Sözleşmem sürdüğü için kaldım. Ama yurt dışında oynama hedefim devam ediyor ve inşallah oynayacağım” dedi.

27 yaşında olduğunu ve 9 sezondur Trabzonspor'da forma giydiğini kaydeden Gökdeniz, şöyle konuştu:
“Artık farklı heyecanlar yaşamak istiyorum. Zaten yurt dışında oynamak her futbolcunun hayalidir. Tabii sadece oynamak değil, kalıcı olmak istiyorum. Emre, Nihat, Alpay, Tugay ağabey gibi? Şimdi Ümit Özat ve Tuncay gitti. Tuncay'ın da orada kalacağına inanıyorum. Gittiğim zaman sonuna kadar zorlamak istiyorum. Tabii yaşanmamış bir olayın üzerine konuşmak zor. Ama imzaladığım sözleşme sona erinceye kadar orada kalmak isterim. Tercih olarak İngiltere Ligi tabii ki ön planda. Ama Alman Ligi de bu sezon iyi bir çıkış halinde. İspanya Ligi'ni de düşünüyorum. Rusya'dan geçen sezon teklif geldi ama hiç düşünmeden reddettim. Bakalım, kısmet.”

"DAHA FAZLA OLGUNLAŞTIM"

Gökdeniz Karadeniz, 6 ay futboldan uzak kaldıktan sonra yaptığı işin ortada olduğunu ifade ederek, “İnsan nasıl görmek isterse öyle görüyor. Bence Gökdeniz'in 6 aylık aradan önce de yaptığı ortada. Belki saha içinde daha olgunlaşmış bir Gökdeniz'den söz edebiliriz ama bence öncesinde de sonrasında da Gökdeniz'in yaptıkları arasında bir fark yok. Bundan sonra yapacakları da aynı olacak. Evet, daha olgunlaşmış, daha fazla sorumluluk alan bir oyuncuyum. Ama aradaki tek farkın olgunluk olduğunu düşünüyorum. Çünkü ondan öncesinde neler yaptığım da belli. İsteyen arşivlere bakabilir” diye konuştu.

Futbolun hayatında çok önemli bir payının olduğunu kaydeden Gökdeniz, “Altı ay oynamayınca futbola çok büyük bir özlem oluyor. Geri döndüğünüzde o özlemle oynuyorsunuz. Bunun yanında tabii ki Trabzonluyum ve Trabzonsporluyum. Bunun da bana yüklediği özel sorumluluklar var ve hiç kimseyi bu konuda mahcup etmek istemiyorum. Hem saha içinde hem de saha dışında (Trabzonspor nasıl zirveye gider) hesaplarını yapıyorum. Tüm düşüncem bu konu üzerinde yoğunlaşıyor” dedi.

"MARCELİNHO ÖNEMLİ BİR TRANSFERDİ"

Gökdeniz, Marcelinho ile ilgili olarak ise “Türkiye açısından önemli bir transferdi ama işte burada İstanbul-Trabzon farkı ortaya çıkıyor. Marcelinho'nun futbolculuğunu kimse tartışmıyor ama bir alışma süreci yaşayacaktı. O da buraya alışamadı. Futbol mantalitesi Türkiye'ye uymadı. Tabii ki her futbolcu takımdaki tüm oyuncuların üst düzeyde teknik kapasitesi olmasını, topu alıp vermesini ister ama beşe iki oynamıyoruz ki” diye konuştu.

Umut, Ceyhun, Yattara olsun, alt yapıdan gelen genç oyuncular Ergin ve Yusuf'un pas yapabilen kaliteli oyuncular olduğunu ifade eden Gökdeniz, Ergin ve Yusuf'un ileride çok daha iyi olacaklarını söyledi.

Türkiye'de herkes Avrupa'yı örnek aldığını belirten Gökdeniz, “Biz de Avrupalıyız diyoruz. Ama bunun için Avrupalı olmanın gereklerini yerine getirmemiz gerekiyor. Futbolcusu, yöneticisi, taraftarı, medyasıyla hep birlikte yapmamız gerekiyor. Ama (Biz Türkiye'yiz, böyleyiz) dersek, aynen böyle devam ederiz” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz