MANİSA HABERLERİ

Gökçeören Mahallesine Organ Bağışı Standı

IHA
07.09.2015 - 09:51Son Güncelleme :

GÖKÇEÖREN MAHALLESİNDE ORGAN BAĞIŞI STANDI KURULDU

IHA

Kula Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Gökçeören Mahallesinde organ bağışı standı kuruldu.
Kula Toplum Sağlı Merkezi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Kula Gökçeören Mahallesi meydanında, organ bağışı standı kuruldu. Kula Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Aslı Aybüke Ayyıldız tarafından yetkilendirilen görevliler, organ bağışında bulunmak isteyen vatandaşlara ile görüşüyor.
Konu ile ilgili konuşan Kula Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Aslı Aybüke Ayyıldız, "Bilindiği üzere tedavisi sadece organ ve doku nakli ile mümkün olan hastalıklar tüm dünyanın olduğu gibi ülkemizin de önemli sağlık sorunlarından biridir. Organ bağışı sayısındaki yetersizliğin temelinde, ailelerin sosyal ve kültürel nedenlerle gösterdikleri direnç ve organ bağışının tam olarak anlaşılmamış olması yatmaktadır. Organ bağışı organ naklinin toplum tarafından benimsenmesiyle giderek artacaktır. Organ ve doku nakli hizmetlerinin geliştirilmesinde en önemli husus, organ ve doku bağışının artırılması için kamuoyunda bu konudaki bilgi eksikliğinin giderilmesi, organ bağışı bilincinin geliştirilmesi ve halkın organ ve doku bağışı konusunda teşvik edilmesi gerekmektedir. Bu konuda bütün kamu kurum ve kuruluşlarına, basına ve sivil toplum kuruluşlarına önemli görevler düşmektedir. Kula Toplum Sağlığı Merkezi olarak, organ bağışı ve naklinin yaygınlaştırılması ve bu bilincin yeterince geliştirilmesini sağlamak, insanlarımızın kafasında bu konu ile ilgili varsa sorular bunlara cevap vermek, organ bağışında bulunmak isteyen vatandaşlarımıza organ bağış kartı tanzim etmek ve dolayısıyla bir farkındalık oluşturmak amacıyla organ bağış standını açmış bulunuyoruz. Kula Gökçeören Mahallesinde kurduğumuz organ bağışı standına Gökçeörenli vatandaşlarımızın ilgisi büyük. Bizim hedefimiz bu organ bağışını daha da yaygınlaştırmaktır. Tüm Gökçeörenli vatandaşlarımızı mahalle meydanında kurulan standımıza bekliyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Gökçeören Mahallesine Organ Bağışı Standı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Eylül 2015 tarihinde saat 09 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gökçeören Mahallesine Organ Bağışı Standı haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  30 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:49
  • Guneş
   07:27
  • Öğle
   13:05
  • İkindi
   15:59
  • Akşam
   18:21
  • Yatsı
   19:48
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı