Çukurova Haberleri

  Gökçeoğlu: "Aileler çocuklarına tenis oynayarak model olmalı"

  Hürriyet Haber
  20.08.2015 - 11:48 | Son Güncelleme:

  ADANA Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürlüğü bünyesinde İl Spor Merkezleri kapsamında açılan tenis kursu devam ederken, Tenis bölge Antrenörü Orhan Gazi Gökçeoğlu, ailelerin çocuklarına tenis oynayarak model olmaları gerektiğini söyledi.

  Ünsal Firikci Açık Spor Tesisleri bünyesinde bulunan tenis kortunda haftanın 5 günü 6-16 yaş grubu 300 kursiyerin eğitim aldığını belirten Gökçeoğlu, tenisin aile sporu olduğunu ve her yaşta herkesin yapabileceğini, sanıldığının aksine pahalı bir spor olmadığını ifade ederek, "Aileler çocuklarına tenis oynayarak model olmalı. Çocukların tenise küçük yaşta başlamaları büyük bir avantaj. Bölge Antrenörü Gülşen Doğan ile birlikte küçük yaş grubu öğrencilere tenisin genel kurallarını öğretiyoruz. Raket tutma, servis, forehand, backhand gibi temel ve teknik bilgiler veriyoruz. Bunun yanı sıra sporcu sağlığı ve beslenmesi konusunda da yardımcı oluyoruz. Hedefimiz çocuklara sporun yanı sıra sosyal ve kültürel olarak da gelişimlerini sağlamaktır" dedi.

  Antrenör Gülşen Doğan ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını sözlerine ekleyen Gökçeoğlu, tesis, malzeme ve diğer sorunların çözümüne katkılarından dolayı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak’a ve tesis görevlilerine teşekkür etti.

  Etiketler: adana
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı