ANKARA HABERLERİ

Gökçek tek adam değil

Deniz GÜREL
30.04.2009 - 00:00Son Güncelleme :

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Altan Raşit Civan belediyenin işleyişi, değişen ve değişecek bürokratlar ile Başkan Gökçek’le ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Civan, Ankara’nın ambleminin iptal edilmesinin ardından yeni bir amblem için yarışma düzenlenebileceğini söyledi.

Deniz GÜREL

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi Genel Sekreteri Altan Raşit Civan, "Yorgun olan arkadaşlarımı görüyorum. Önce motive etmeye çalışıyorum. Benim anlayışımda görevden alma en son yöntem. Mesela Fen İşleri Genel Müdürü’nün görevden alınması. Allah var teklif benden gitmiştir" dedi.

Civan belediye işleyişi, değişen ve değişecek bürokratlar ve Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’le ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Civan’ın açıklamaları şöyle:

İstanbul Belediyesi Genel Sekreterliği, Isparta Belediye Başkanlığı yaptım. En keyif aldığım dönem 1996-2000 arası Ankara’da EGO Genel Müdürlüğü ve Genel Sekreter yardımcılığı yaptığım dönemdir. İddia edildiği gibi Gökçek tek adam olsa yaptığım işten keyif almam söz konusu olmazdı.

Gökçek’in canlı yayında bazı bürokratlarla ilgili iddiaları "Ben de o bürokratlar konusunda yanılmış olabilirim" açıklamasını yapmıştı. ’Kavun değil ki koklayayım’ benzeri bir tabir kullanmıştı. Bence bu önemli bir yaklaşım.

Haberim yok

Göreve gelmemle ilgili ’Başbakan istedi’ yorumları yapıldı. Başbakan’ın haberi üst düzeyde olmuş olabilir. Ama benim bazımda yok. Yani Başbakan’ın haberi var mıdır yok mudur Allah şahidimdir bilmiyorum. Ama Başbakan böyle şeylere müdahale etmez. Görevi de değildir zaten. Dayatmayla biri bir yere geliyorsa o iş yürümez.

Doğru’nun alınması benim kararım

Yorgun olan arkadaşlarımı görüyorum. Önce motive etmeye çalışıyorum. Benim anlayışımda görevden alma en son yöntem. Mesela Fen İşleri Genel Müdürü’nün görevden alınması. Allah var teklif benden gitmiştir. Eski fen işleri müdürüyüm ondan olabilir, eksiklik gördüm.

Fen İşleri Daire Başkanı’nın 100 kilometre yol yapmasını isterim, ben de o görevi yürüttüm ve yapıyordum. Eğer hafta bir gün işinin başına gitmiyorsa, haftada bir ona sürekli destek olan asfalt şantiyesine gitmiyorsa başarı oranı düşer.

Gökçek’in projesidir deyip iptal ediyorlar

Bazı kamu kurumları ’Bu Melih Gökçek’in projesidir’ diyerek projeleri iptal ediyor. Böyle olmaması lazım. Hangi kurumlar olduğu önemli değil. Önemli olan o dosyanın içeriğidir. İyi incelenmeli. Hata bizdeyse hatadan dönmek erdemdir, karşı taraf içinde öyle olmalı.

Mesela Hacı Bayram projesi ya da ulaşım projeleri. Bir kentin trafik sorunu ayrıdır, ulaşım sorunu ayrıdır. Bunları karıştırmamak lazım. Ulaşım sorununda İstanbul için de Ankara için de İzmir için de çözüm raylı sistemdir. Trafik sorunu ise Gökçek’in uyguladığı gibi kavşakla çözülür. Öyle enteresan bilirkişi raporları gördüm ki. ’Ulaşım sorununu çözemezsin’ diyor. Öyle bir iddiamız yok ki. Ankara’ya her gün 400 araç giriyorsa bu araçların trafikte gidişiyle ilgili bir gayret göstermiyorsanız, trafik tıkanır. 35-36 kavşağımızda yürütmeyi durdurma kararı var. Oralarda trafik sorunu çözülmüyor.

Amblem için yarışma olabilir

CİVAN
Ankara’nın ambleminin iptal edilmesinin ardından yeni bir amblem için yarışma düzenlenebileceğini söyledi. Civan, "Ankara’nın bir amblemi yok. Şahsi fikrim iptal edilen amblemin güzeldi. Bu kadar üzerinde durulmalı mıydı tereddüdüm var. Şu anda yeni bir çalışma var mı bilmiyorum ama hazırlığı bizim yapmamız lazım. Amblemle ilgili bir yarışma açılabilir" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Gökçek tek adam değil haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


ANKARA YOL DURUMU
Ankara1 DERECE
Yol durumu »
ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:49
 • Guneş
  07:33
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:20
 • Akşam
  17:37
 • Yatsı
  19:09
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı