"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Gökçek, ’Kürt açılımı’ konusunda neden sessiz

BİR okurunuz Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e soru yöneltmişti, ancak sayın Gökçek nedense bu okurunuzu yanıtlamadı?

Ülkücü görüşe inanan bir bayan okurunuz olarak sayın Gökçek’e üyesi olduğu AKP’nin ’Kürt açılımı’ hakkındaki düşüncelerini ben de sormak istiyorum.

Bunu öğrenmek Ankaralı seçmenlerin en temel hakkıdır inancındayım.

Köşenizi düzenli olarak takip eden bir okurunuz olarak, sayın Gökçek’in okurların en ufak eleştirilerini bile tahammül edemeyerek yanıtladığına bir çok defa şahit oldum.

Sayın Gökçek, neden ’Kürt açılımı’ konusunda sessiz kalıyor?! Biz Ankaralıları balık hafızalı mı sanıyor? Ben son seçimde oyumu Mansur Yavaş’a verdim, ama daha önce bir kere de olsa Gökçek’e oy vermiştim. Sayın Gökçek seçimlerde "Karayalçın’a oy vermeyin" diye ülkücülere seslenmişti.

Bazı ülkücülerde, Karayalçın seçilir, oylar bölünür inancı ile Gökçek gibi bugün ’Kürt açılımı’na ’sükut ikrardır’ misali göz yuman bir ismi Ankara’nın en önemli makamına taşımıştı!

Sayın Gökçek’e soruyorum sükutunuz ikrardan mıdır? Siz de mi açılımcı oldunuz? Eğer öyle ise bir sonraki seçimde biz Ankaralılar saçımızı süpürge ederek sizi ve destekçilerinizi Ankara’dan süpüreceğiz!

Serpil Ö.

GÜNÜN SÖZÜ

"İnsanoğlunun elinde gerçekten gösterişli bir silah var; gülmek."

(Mark Twain)

Parkta ’panayır’

"SAYIN Bayer.... Biz Eryaman sakinlerinden bir grup olarak yazıyoruz. Sizden başka şikayet edecek bir yerimiz kalmadı. Eryaman Kemal Sononur Parkı yapıldı; Büyükşehir Belediyesi kontrolünde... Çok güzel yürüyüş parkurumuz vardı.

Yürüyüş parkuruna kokoreç ve köfteci büfesi açılıyor. İmza topladık. Büyükşehir Belediyesi’ne sözümüz geçmedi.

Yürüyüş parkurunun eski haline dönmesini ve ’çalınan’ yeşil alanın geri verilmesini istiyoruz."

Havaalanı varken, konut mu yapıldı

OKURUMUZ Nisa Çakıcı bir not göndermiş; şöyle:

"Etimesgut Askeri Havaalanına inen plotlar koskoca şeker arazisi varken Eryaman’daki binaların üzerinden çok yakın bir şekilde geçiyorlar. Bu durumdan korkuyor ve huzursuz oluyoruz. Özellikle biz son 3 apartmanın çok yakınından hatta zaman zaman tam üstünden geçiyorlar ve sıksık sorti yapıyorlar. Karşıda boş alan olmasına rağmen bu durum hergün onlarca uçakta devam ediyor. Bu tehlikeli durumu köşenize taşımanızı rica ediyorum."

Biz de soruyoruz, acaba o havaalanı oradayken, bu konutlar sonra mı yapıldı?

Yoksa bu evler varken, havaalanı mı sonra yapıldı.

Bir de bu açıdan düşünmek lazım; özellikle belediye ve müteahhit bakımından...

Adaylar, KPSS sınavına sokulmalı

SUÇ işleyip de parası olan parayı bastırıp milletvekili olabiliyor. Yani koskoca ülkeyi ’suçlular’ yönetiyor!

Bir arabayı kullanacak şoför adayından, basit bir memur adayından; üniversite diploması, sabıka kaydı, tam teşekküllü sağlık raporu isteniyor ama koskoca Türkiye Cumhuriyeti’ni yönetecek, şekillendirecek TBMM adaylarından bunlar istenmiyor.

TBMM’ye parası olan değil yüksek tahsilli bilgili kültürlü bu ülkeye bu millete layık üniversite mezunu adaylar girmeli. Parası olanlar-birilerinin kulları girmemelidir. Onun için TBMM’ye de KPSS sınavıyla girilmelidir. Bu sınavı kazanan adaylar partiler tarafından seçimlerde aday gösterilebilmelidir.

Hüseyin AKNAR
X