« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gökçek: Karaman'ın yetkileri benden fazla

Ankaragücü'nde iki gündür gelişen ve tüm Türkiye tarafından merakla izlenen gelişmelerin ardından açıklama yapma sırası Ankaragücü yönetimine geldi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Ankragücü'nde Hagi sesleri

Benim annemin ne durumda olduğunu bilen var mı

Ankaragücü'nde darbe

Vassell: Atatürk'e olan hayranlığım arttı 

Karaman'ın sözleşmesi tamamen geçerlidir

Cemal Aydın: Amaç bağcıyı dövüp üzümü yemek

Darius Vassell, The Guardian'a haber oldu

Başkan Ahmet Gökçek, Ankara'da düzenlediği basın toplantısında Hikmet Karaman ile birlikte çalışmayacaklarını kendisine tebliğ ettiklerini söyledi.

Türkiye'de Ankaragücü'nün bu denli kötü bir biçimde gündeme gelmesinin tek sebebinin Hikmet Karaman olduğunu ifade eden Gökçek, "Kötü bir şekilde kamuoyu ile gündeminizdeyim. Bu hale getiren kim Hikmet Karaman. Yaşanan olaylardan dolayı Hikmet Karaman'ı kınıyoruz. Benim kişisel olarak Hikmet Karaman ile bir sorunum yok. Olamaz da. Bugün kendisi ile ayrılma nedemiz çok farklı. Benim göreve geldiğimden günden bu yana kadar Hikmet Karaman ile kötü bir açıklamam olmadı. Aksine her zaman onu destekleyeceği açıklamalarda bulundum" dedi.

"KARAMANIN YETKİLERİ BENDEN FAZLA"

Hikmet Karaman ile yollarını ayırmak istediklerini kendisine ilettiklerini ifade eden Gökçek, "Ligin 12. haftası olduğunu göz önüne alarak biz Karaman ile yollarımızı ayırmak istedik. Sorun ise Karaman'ın yaptığı sözleşme şartlarının ağır olmasından dolayı ortaya çıktı. Bizim Hikmet Karaman ile yaptığımız sözleşme inanılmaz derecede ağır şartları içeriyor. Bu sözleşme de bizimle yapılmadı ve alel acele yapılan bir sözleşmedir. Bizim buradaki sözleşmeye olan tepkimiz alacağı parayla ilgili değil. Sadece verilen yetkiler ile alakalı. Hikmet Karaman'ın yetkileri, benden daha fazla. Hikmet hocanın sözleşme baktığınız zaman çoğu kulüpteki teknik adamların sözleşmesi ile alakası olmayan bir sözleşme yapılmış. Yönetim olarak şartlara uymak zorundasınız" diye konuştu.

"SÖZLEŞME DANIŞIKLI DÖVÜŞ!"

Hikmet Karaman ile daha önceden yapılan sözleşmenin danışıklı dövüşlü bir şekilde yapıldığının altını çizen Gökçek, "Bu sözleşme bizim tahminimize göre danışıklı dövüş. Bu sözleşmenin haricinde iki sözleşme daha var. Birinde 400 bin dolarlık birinde 250 milyarlık tazminat bulunan sözleşme. Cengiz Topel başkan göreve gelmeden 1 gün önce yapılmış bir sözleşme. Cezaları ve ödülleri konulduktan sonra 1.750 milyonluk bir sözleşme haline gelmiş. Bu sözleşme sayın Cengiz Topel ve bizim elimizi bağlamaktan öteye gitmez. Öyle ağır şartlar var ki. Öyle yetikiler verilmiş ki, bir tek kulübü satamıyor. İstediği oyuncuyu alıp satmaya, istediği kadar uçak bileti kullanmaya ve en lüks arabayı kullanmaya yetkisi var" şeklinde konuştu.

"HAKETTİĞİ PARASINI VERECEĞİZ"

Ahmet Gökçek sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Hikmet Karaman ile pazar günü maçtan sonra yöneticimiz Nadir Koç'la görüşme sağladık. Alacaklarının ödeneceğini ve çalışmak istemediğimizi söyledik. İşi şova dökmesi davranış biçimini bize gösteriyor. ‘Ben teklifi kabul etmiyorum beni kovun diye’ diyor. Tazminatı almak için elinden geleni yapıyor. Son Kasımpaşa maçı ile berabere bizim için herşey sona erdi. Bizim o maçı kesinlikle kazanmamız gerekirdi ancak olmadı. Biz bu maçtan sonra Hikmet Karaman ile yolların ayrılmasına karar verdik. Seyircimizin de Hikmet Karaman'a büyük tepkisi vardı. Biz de bir anlamda bu tepkilere ve kendi isteklerimize cevap verdik. Biz bu kararımızı Hikmet Karaman'a iletmemize rağmen, kendisi ertesi gün idmana geldi. Biz şok olduk. Biz Hikmet Karaman'a her zaman iyi niyetle yaklaştık ama sevgili Karaman'ın medya karşısında acitasyon yapması ona yakışmadı. Biz ona hakettiği parasını vereceğiz. Kimse merak etmesin."

Hikmet Karaman ile yapılan sözleşmenin detaylarına da değinen Gökçek, "Ben hayatımda böyle bir sözleşme görmedim. Böyle bir şey yok. Kimi getirirseniz getirin bu sözleşmeyi yapmaz. Bu sözleşmenin geçersiz olduğuna dair, gerekli somut gerekçelerimiz var. Biz elimizdeki maddeleri de dosyamızın içerisine koyarak, gerekli yerlere yollayacağız" dedi.

"TEKNİK DİREKTÖRLÜK İÇİN HAGI İLE GÖRÜŞÜYORUZ""

Öte yandan Ankaragücü'nde teknik direktör Hikmet Karaman'dan boşalan teknik direktörlük görevine en yakın isim Galatasaray'ın efsane isimlerinden Georghe Hagi. Sarı-lacivertli kulübün Başkanı Ahmet teknik direktör arayışlarının sürdüğünü söyleyen Gökçek, Hagi ile de görüşmelerinin olduğunu ve bu konunun çok kısa bir süre içinde çözüleceğini söyledi.

Bu arada Gökçek, Ankaraspor Teknik Direktörü Jurgen Röber ile çalışmayacaklarını da açıkladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz